PH INVEST AARS ApS
CVR 29 82 58 07 · Aars · Anden finansiel formidling i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PH INVEST AARS ApS har CVR-nummer 29825807. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden finansiel formidling i.a.n. (branchekode 649990). Adresse: Stenildhøjdalen 111, 9600 Aars. Stiftet: 13. december 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning -19.372 kr., bruttofortjeneste -19.372 kr., årets resultat 640.987 kr., egenkapital 5.649.841 kr., aktiver i alt 6.280.576 kr. Soliditetsgraden på 90,0 % er lavere end hos 58 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 640.987 kr. er højere end hos 77 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PH INVEST AARS ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
- Adresse
- Stenildhøjdalen 111, 9600 Aars
- Kommune
- VESTHIMMERLANDS
- Stiftet
- 13 Dec 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- investering i værdipapirer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2010-12-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29825807 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 254900T99RCGE8WN6W56
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stenildhøjdalen 111, 9600 Aars
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
-3.308,8%
▼ 3.350,8 pp
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
11,3%
▲ 11,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
9,96
▲ 2,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
90,0%
▲ 2,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
7.488,9%
▲ 7.488,9 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
6,3%
▲ 6,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
20981 virksomheder i «Anden finansiel formidling i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | -19.372 | -20.679 | -16.504 | — | — |
| Bruttoresultat | -19.372 | -20.679 | -16.504 | -22.839 | -25.854 |
| Resultat før skat | 640.987 | -8.675 | -104.987 | -1.233.837 | 1.236.795 |
| Årets resultat | 640.987 | -8.675 | -104.987 | -1.233.837 | 964.193 |
| Egenkapital | 5.649.841 | 5.093.854 | 5.182.527 | 5.287.516 | 6.611.353 |
| Aktiver i alt | 6.280.576 | 5.829.809 | 5.828.418 | 5.919.237 | 7.457.079 |
| Omsætningsaktiver | 6.280.576 | 5.829.809 | 5.828.418 | 5.919.237 | 7.457.079 |
| Kortfristet gæld | 630.735 | 735.955 | 645.891 | 631.721 | 845.726 |
| Gæld i alt | 630.735 | 735.955 | 645.891 | 631.721 | 845.726 |
| Soliditetsgrad | 90% | 87.4% | 88.9% | 89.3% | 88.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1PH INVEST AARS ApS
P-nr. 1012865712
Stenildhøjdalen 111, 9600 Aars
Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -9.322 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -105.196 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.235.752 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.239.102 DKK | 272.602 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 358.257 DKK | 78.804 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PH INVEST AARS ApS (CVR 29825807)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.