JC-LRM HOLDING ApS
CVR 29 84 41 43 · Randers SV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JC-LRM HOLDING ApS har CVR-nummer 29844143. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Messingvej 54B, 8940 Randers SV. Stiftet: 28. august 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -9.125 kr., årets resultat 1.323.867 kr., egenkapital 2.731.505 kr., aktiver i alt 2.900.337 kr. Soliditetsgraden på 94,2 % er højere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.323.867 kr. er højere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JC-LRM HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Messingvej 54B, 8940 Randers SV
- Kommune
- RANDERS
- jc@jce.dk
- Stiftet
- 28 Aug 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- udøve besiddelse af værdipapirer i andre selskaber samt investering i værdipapirer og andre beslægtede aktiviteter efter bestyrelses skøn og vurdering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-06-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29844143 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Messingvej 54B, 8940 Randers SV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
48,5%
▲ 18,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,95
▼ 2,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,2%
▼ 0,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
175,3%
▲ 175,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Bruttoresultat | -9.125 | -7.000 | -6.750 | — | — |
| Resultat før skat | 1.327.915 | 486.052 | 139.321 | 595.982 | -265.831 |
| Årets resultat | 1.323.867 | 480.948 | 134.613 | 591.406 | -269.357 |
| Egenkapital | 2.731.505 | 1.607.638 | 1.248.690 | 1.264.077 | 672.671 |
| Aktiver i alt | 2.900.337 | 1.697.368 | 1.294.556 | 1.366.555 | 682.447 |
| Omsætningsaktiver | 1.173.351 | 875.761 | 786.016 | 780.491 | 671.548 |
| Kortfristet gæld | 168.832 | 89.730 | 45.866 | 102.478 | 9.776 |
| Gæld i alt | 168.832 | 89.730 | 45.866 | 102.478 | 9.776 |
| Soliditetsgrad | 94.2% | 94.7% | 96.5% | 92.5% | 98.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jesper Christensen Siden 28 Aug 2006100% Ejer
Ledelse
1-
Jesper Christensen Siden 28 Aug 2006Adm. dir.
Produktionsenheder
1JC-LRM HOLDING ApS
P-nr. 1012551807
Messingvej 54B, 8940 Randers SV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 643.471 DKK | 141.548 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 167.260 DKK | 36.784 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 437.435 DKK | 96.228 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -336.832 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 354.249 DKK | 77.924 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JC-LRM HOLDING ApS (CVR 29844143)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bestyrelses, vurdering, skøn.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.