Tall & Valley ApS
CVR 30 06 72 31 · København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tall & Valley ApS har CVR-nummer 30067231. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Strandvejen 24B, 4. th, 2100 København Ø. Stiftet: 23. november 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.629 kr., årets resultat 101.611 kr., egenkapital 1.948.729 kr., aktiver i alt 1.974.383 kr. Soliditetsgraden på 98,7 % er højere end hos 74 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 101.611 kr. er højere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tall & Valley ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Strandvejen 24B, 4. th, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- kepe@effectlab.dk
- Stiftet
- 23 Nov 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje aktier/anparter i helt eller delvist ejede datterselskaber samt investering i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-08-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30067231 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500DFD01B0E75DA30
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Strandvejen 24B, 4. th, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,2%
▲ 1,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
57,89
▼ 155,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,7%
▼ 0,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
36,8%
▲ 36,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.629 | -6.973 | -4.870 | -5.077 | -3.815 |
| Resultat før skat | 122.644 | 74.255 | 156.773 | 49.578 | 1.082.167 |
| Årets resultat | 101.611 | 74.255 | 156.773 | 49.578 | 1.082.167 |
| Egenkapital | 1.948.729 | 1.982.118 | 2.029.863 | 1.990.890 | 2.055.712 |
| Aktiver i alt | 1.974.383 | 1.989.512 | 2.037.257 | 1.998.284 | 2.150.542 |
| Omsætningsaktiver | 1.485.073 | 1.575.202 | 1.622.948 | 1.583.975 | 1.736.233 |
| Kortfristet gæld | 25.654 | 7.394 | 7.394 | 7.394 | 94.830 |
| Gæld i alt | 25.654 | 7.394 | 7.394 | 7.394 | 94.830 |
| Soliditetsgrad | 98.7% | 99.6% | 99.6% | 99.6% | 95.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kennet Duedal Petersen Siden 23 Nov 2006100% Ejer
Ledelse
1-
Kennet Duedal Petersen Siden 23 Nov 2006Direktør
Produktionsenheder
1Tall & Valley ApS
P-nr. 1012780008
Strandvejen 24B, 4. th, 2100 København Ø
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 47.151 DKK | 10.362 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -6.125 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Tall & Valley ApS (CVR 30067231)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejede, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.