KOMPLEMENTARSELSKABET GYDEVANG 17-19 ApS
CVR 30 23 66 88 · Nivå · Gennemførelse af byggeprojekter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
KOMPLEMENTARSELSKABET GYDEVANG 17-19 ApS har CVR-nummer 30236688. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Gennemførelse af byggeprojekter (branchekode 681200). Adresse: Lyngebækgårds Alle 4, 2990 Nivå. Stiftet: 27. december 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -11.950 kr., årets resultat -9.041 kr., egenkapital 38.497 kr., aktiver i alt 46.435 kr. Soliditetsgraden på 82,9 % er højere end hos 86 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -9.041 kr. er lavere end hos 55 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som KOMPLEMENTARSELSKABET GYDEVANG 17-19 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Adresse
- Lyngebækgårds Alle 4, 2990 Nivå
- Kommune
- FREDENSBORG
- Stiftet
- 27 Dec 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- være komplementar i K/S Gydevang 17-19
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af et medlem af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2016-01-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30236688 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lyngebækgårds Alle 4, 2990 Nivå
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-23,5%
▼ 37,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
5,85
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
82,9%
▼ 1,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-239,9%
▼ 239,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1911 virksomheder i «Gennemførelse af byggeprojekter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.950 | 4.041 | 4.291 | 4.291 | 4.292 |
| Resultat før skat | -9.041 | 6.463 | 6.814 | 5.615 | 5.769 |
| Årets resultat | -9.041 | 6.463 | 6.814 | 5.615 | 5.769 |
| Egenkapital | 38.497 | 47.538 | 41.075 | 34.261 | 28.647 |
| Aktiver i alt | 46.435 | 56.341 | 49.753 | 42.939 | 37.324 |
| Omsætningsaktiver | 46.435 | 56.341 | 49.753 | 42.939 | 37.324 |
| Kortfristet gæld | 7.938 | 8.803 | 8.678 | 8.678 | 8.677 |
| Gæld i alt | 7.938 | 8.803 | 8.678 | 8.678 | 8.677 |
| Soliditetsgrad | 82.9% | 84.4% | 82.6% | 79.8% | 76.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Torben Rønje Siden 27 Dec 200650% Ejer
-
Ib Henrik Rønje Siden 27 Dec 200650% Ejer
Ledelse
1-
Torben Rønje Siden 27 Dec 2006Direktør
Produktionsenheder
1KOMPLEMENTARSELSKABET GYDEVANG 17-19 ApS
P-nr. 1012988334
Lyngebækgårds Alle 4, 2990 Nivå
Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: KOMPLEMENTARSELSKABET GYDEVANG 17-19 ApS (CVR 30236688)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver gydevang, byggeprojekter, gennemførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.