H & M HØJ HOLDING ApS
CVR 30 35 20 33 · Varde · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
H & M HØJ HOLDING ApS har CVR-nummer 30352033. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bjerget 25, 6800 Varde. Stiftet: 9. marts 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -16.932 kr., årets resultat 82.127 kr., egenkapital 745.154 kr., aktiver i alt 868.304 kr. Soliditetsgraden på 85,8 % er lavere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 82.127 kr. er højere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som H & M HØJ HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bjerget 25, 6800 Varde
- Kommune
- VARDE
- Stiftet
- 9 Mar 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab, foretage investeringer og formuepleje
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-03-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30352033 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500B1F72F4DB8A954
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bjerget 25, 6800 Varde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,0%
▲ 40,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,46
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
85,8%
▼ 1,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
134,8%
▲ 134,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -16.932 | -6.401 | -21.304 | -37.278 | -12.047 |
| Resultat før skat | 81.345 | -236.206 | -131.038 | -25.109 | -313.205 |
| Årets resultat | 82.127 | -236.206 | -131.912 | -24.890 | -318.239 |
| Egenkapital | 745.154 | 798.026 | 1.156.232 | 1.405.944 | 1.545.234 |
| Aktiver i alt | 868.304 | 911.056 | 1.265.069 | 2.043.806 | 1.699.392 |
| Omsætningsaktiver | 303.154 | 345.906 | 699.919 | 335.251 | 561.071 |
| Kortfristet gæld | 123.150 | 113.030 | 108.837 | 637.862 | 154.158 |
| Gæld i alt | 123.150 | 113.030 | 108.837 | 637.862 | 154.158 |
| Soliditetsgrad | 85.8% | 87.6% | 91.4% | 68.8% | 90.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Michael Holt Høj Siden 9 Mar 2007100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Holt Høj Siden 9 Mar 2007Direktør
Produktionsenheder
1H & M HØJ HOLDING ApS
P-nr. 1013097824
Bjerget 25, 6800 Varde
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -236.206 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -131.038 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -30.886 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -311.995 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 530.243 DKK | 116.644 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: H & M HØJ HOLDING ApS (CVR 30352033)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, fungere, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.