WEB400 ApS
CVR 30 36 04 78 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
WEB400 ApS har CVR-nummer 30360478. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mølkærparken 69, 7100 Vejle. Stiftet: 12. marts 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -15.758 kr., årets resultat 254.896 kr., egenkapital 658.273 kr., aktiver i alt 923.315 kr. Soliditetsgraden på 71,3 % er lavere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 254.896 kr. er højere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som WEB400 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mølkærparken 69, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 12 Mar 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- besidde aktier, anparter og andre værdipapirer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2015-06-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30360478 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mølkærparken 69, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
38,7%
▲ 70,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,71
▼ 1,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
71,3%
▼ 8,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
298,9%
▲ 298,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.758 | -7.711 | -7.438 | -7.063 | -6.719 |
| Resultat før skat | 254.181 | -123.125 | 44.385 | 60.275 | 54.441 |
| Årets resultat | 254.896 | -128.155 | 43.738 | 63.179 | 51.822 |
| Egenkapital | 658.273 | 403.377 | 531.531 | 487.793 | 424.614 |
| Aktiver i alt | 923.315 | 507.547 | 623.389 | 573.343 | 470.248 |
| Omsætningsaktiver | 453.004 | 314.965 | 287.123 | 268.973 | 218.201 |
| Kortfristet gæld | 265.042 | 104.170 | 91.858 | 85.550 | 45.634 |
| Gæld i alt | 265.042 | 104.170 | 91.858 | 85.550 | 45.634 |
| Soliditetsgrad | 71.3% | 79.5% | 85.3% | 85.1% | 90.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tom Guldahl Clausen Siden 12 Mar 2007100% Ejer
Ledelse
1-
Tom Guldahl Clausen Siden 12 Mar 2007Direktør
Produktionsenheder
1WEB400 ApS
P-nr. 1013130813
Mølkærparken 69, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -133.344 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 61.335 DKK | 13.486 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 157.957 DKK | 34.738 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 28.295 DKK | 6.204 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 128.847 DKK | 28.336 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: WEB400 ApS (CVR 30360478)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.