IN CIMA TAG A/S
CVR 30 49 28 97 · Årslev · Tagdækningsaktiviteter · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
IN CIMA TAG A/S har CVR-nummer 30492897. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Tagdækningsaktiviteter (branchekode 434100). Adresse: Skovvænget 12, 5792 Årslev. Stiftet: 2. april 2007. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 429.249 kr., årets resultat -32.235 kr., egenkapital 588.381 kr., aktiver i alt 678.572 kr. Soliditetsgraden på 86,7 % er højere end hos 94 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -32.235 kr. er lavere end hos 79 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 31 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som IN CIMA TAG A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tagdækningsaktiviteter (434100)
- Adresse
- Skovvænget 12, 5792 Årslev
- Kommune
- FAABORG-MIDTFYN
- Antal ansatte
-
1
2007 2018
- Telefon
- 21265176
- info@incimatag.dk
- Hjemmeside
- www.incimatag.dk
- Stiftet
- 2 Apr 2007
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- Selskabets formål er, at drive targetentrepriseforretning og lignende virksomhed i Danmark, omfattende tagdækningsentrepriseopgaver for kunder indenfor nybyg, renovering, vedligeholdelse og servicetilsyn. Ejendomsrenovering, ejendomsservice og underentreprisearbejde for andre håndværksmestre
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af den administrerende direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-10-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30492897 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skovvænget 12, 5792 Årslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-5,5%
▼ 23,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
7,71
▲ 3,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
86,7%
▲ 10,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-129,4%
▼ 129,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
423 virksomheder i «Tagdækningsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 429.249 | 622.943 | 517.076 | 378.743 | 704.152 |
| Resultat før skat | -23.755 | 138.461 | 34.868 | -156.726 | 76.337 |
| Årets resultat | -32.235 | 109.761 | 27.242 | -122.587 | 59.765 |
| Egenkapital | 588.381 | 620.616 | 510.855 | 483.613 | 606.200 |
| Aktiver i alt | 678.572 | 812.780 | 646.501 | 585.948 | 762.458 |
| Omsætningsaktiver | 678.572 | 812.780 | 646.501 | 585.948 | 761.158 |
| Kortfristet gæld | 87.991 | 192.164 | 135.646 | 102.335 | 156.258 |
| Gæld i alt | 87.991 | 192.164 | 135.646 | 102.335 | 156.258 |
| Soliditetsgrad | 86.7% | 76.4% | 79% | 82.5% | 79.5% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
COORD HOLDING ApS Siden 10 Oct 2017100% Ejer
Ledelse
4-
Brian Egeberg Rasmussen Siden 5 Feb 2014Bestyrelsesmedlem
-
Brian Egeberg Rasmussen Siden 24 Sep 2017Adm. dir.
-
Karsten Ivan Jensen Siden 10 Oct 2017Formand
-
Bente Marie Jensen Siden 10 Oct 2017Næstformand
Produktionsenheder
1IN CIMA TAG A/S
P-nr. 1013174705
Skovvænget 12, 5792 Årslev
Tagdækningsaktiviteter (434100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7.544 DKK | 1.650 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -156.726 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 75.609 DKK | 16.632 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 61.639 DKK | 13.552 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: IN CIMA TAG A/S (CVR 30492897)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver targetentrepriseforretning, underentreprisearbejde, håndværksmestre.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.