DMA HOLDING ApS
CVR 30 55 30 98 · Give · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DMA HOLDING ApS har CVR-nummer 30553098. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hærvejen 203, 7323 Give. Stiftet: 24. juni 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste 46.499 kr., årets resultat 46.739 kr., egenkapital 903.327 kr., aktiver i alt 1.009.412 kr. Soliditetsgraden på 89,5 % er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 46.739 kr. er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DMA HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hærvejen 203, 7323 Give
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 24 Jun 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- besidde og drive handel med værdipapirer og anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2007-06-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30553098 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hærvejen 203, 7323 Give
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,2%
▼ 3,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,17
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
89,5%
▼ 1,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-34,4%
▼ 34,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 46.499 | -50 | -599 | -2 | — |
| Resultat før skat | 46.954 | 71.345 | 80.035 | 74.382 | 118.968 |
| Årets resultat | 46.739 | 71.207 | 79.957 | 74.370 | 118.827 |
| Egenkapital | 903.327 | 856.588 | 785.381 | 705.424 | 631.054 |
| Aktiver i alt | 1.009.412 | 943.608 | 866.465 | 773.520 | 685.596 |
| Omsætningsaktiver | 124.544 | 105.239 | 98.860 | 86.193 | 72.596 |
| Kortfristet gæld | 106.085 | 87.020 | 81.084 | 68.096 | 54.542 |
| Gæld i alt | 106.085 | 87.020 | 81.084 | 68.096 | 54.542 |
| Soliditetsgrad | 89.5% | 90.8% | 90.6% | 91.2% | 92% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Heidi Marie Andreasen Siden 8 Sep 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Heidi Marie Andreasen Siden 24 Jun 2007Direktør
Produktionsenheder
1DMA HOLDING ApS
P-nr. 1013406975
Hærvejen 203, 7323 Give
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 91.345 DKK | 20.086 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 102.321 DKK | 22.506 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 100.086 DKK | 22.000 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 152.081 DKK | 33.440 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 83.102 DKK | 18.282 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: DMA HOLDING ApS (CVR 30553098)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.