ST 1 HOLDING ApS
CVR 30 57 44 78 · København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ST 1 HOLDING ApS har CVR-nummer 30574478. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Willemoesgade 63, st., 2100 København Ø. Stiftet: 26. april 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.424 kr., årets resultat 28.286 kr., egenkapital 3.358.722 kr., aktiver i alt 3.358.722 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 28.286 kr. er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ST 1 HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Willemoesgade 63, st., 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 25381244
- stj@st1ea.dk
- Stiftet
- 26 Apr 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- udøve holdingvirksomhed og at eje og investere i aktier og værdipapirer samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-04-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30574478 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500ZC840440A36487
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Willemoesgade 63, st., 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,8%
▼ 6,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 4,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-89,3%
▼ 89,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.424 | -2.616 | — | — | — |
| Resultat før skat | 37.568 | 268.726 | 270.257 | 169.815 | 178.678 |
| Årets resultat | 28.286 | 264.308 | 270.274 | 170.605 | 179.774 |
| Egenkapital | 3.358.722 | 3.465.436 | 3.323.128 | 3.170.654 | 3.114.448 |
| Aktiver i alt | 3.358.722 | 3.621.217 | 3.537.898 | 3.170.654 | 3.114.449 |
| Omsætningsaktiver | 3.060.480 | 3.063.006 | 2.990.783 | 2.727.041 | 2.677.225 |
| Kortfristet gæld | 0 | 155.781 | 214.770 | 0 | 1 |
| Gæld i alt | 0 | 155.781 | 214.770 | 0 | 1 |
| Soliditetsgrad | 100% | 95.7% | 93.9% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Steen Jørgensen Siden 26 Apr 2007100% Ejer
Ledelse
1-
Steen Jørgensen Siden 26 Apr 2007Direktør
Produktionsenheder
1ST 1 HOLDING ApS
P-nr. 1013244126
Willemoesgade 63, st., 2100 København Ø
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 408.437 DKK | 89.848 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 412.881 DKK | 90.816 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 265.815 DKK | 58.476 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 268.624 DKK | 59.092 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 716.891 DKK | 157.696 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ST 1 HOLDING ApS (CVR 30574478)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holdingvirksomhed, investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.