M3 GRUPPEN ApS
CVR 30 59 92 84 · Gjern · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M3 GRUPPEN ApS har CVR-nummer 30599284. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tingbakken 98, 8883 Gjern. Stiftet: 7. maj 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 172.280 kr., egenkapital 1.309.150 kr., aktiver i alt 1.322.685 kr. Soliditetsgraden på 99,0 % er højere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 172.280 kr. er højere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M3 GRUPPEN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tingbakken 98, 8883 Gjern
- Kommune
- SILKEBORG
- Stiftet
- 7 May 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i andre selskaber og anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-05-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30599284 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500488FA7375OC032
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tingbakken 98, 8883 Gjern
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,2%
▼ 36,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
97,72
▼ 144,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,0%
▼ 0,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-71,5%
▼ 71,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 182.752 | 603.887 | 206.564 | — | 79.675 |
| Årets resultat | 172.280 | 603.736 | 206.475 | 185.301 | 79.670 |
| Egenkapital | 1.309.150 | 1.204.370 | 661.634 | 612.359 | 484.258 |
| Aktiver i alt | 1.322.685 | 1.209.370 | 685.827 | 619.872 | 541.100 |
| Omsætningsaktiver | 1.322.685 | 1.209.370 | 185.827 | — | — |
| Kortfristet gæld | 13.535 | 5.000 | 24.193 | 7.513 | 56.842 |
| Gæld i alt | 13.535 | 5.000 | 24.193 | 7.513 | 56.842 |
| Soliditetsgrad | 99% | 99.6% | 96.5% | 98.8% | 89.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Morten Søltoft Siden 7 May 2007100% Ejer
Ledelse
1-
Morten Søltoft Siden 7 May 2007Direktør
Produktionsenheder
1M3 GRUPPEN ApS
P-nr. 1013321147
Tingbakken 98, 8883 Gjern
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.629 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -18.436 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -14.699 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -20.262 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -10.402 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M3 GRUPPEN ApS (CVR 30599284)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.