BYVEJEN 64 ApS
CVR 30 73 11 23 · Glamsbjerg · Reparation og vedligeholdelse af ure og smykker · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
BYVEJEN 64 ApS har CVR-nummer 30731123. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og vedligeholdelse af ure og smykker (branchekode 952500). Adresse: Byvejen 64, 5620 Glamsbjerg. Stiftet: 1. august 2007. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 74.978 kr., årets resultat 59.367 kr., egenkapital -265.487 kr., aktiver i alt 868.991 kr. Soliditetsgraden på -30,6 % er lavere end hos 100 % af de 11 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af ure og smykker», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 59.367 kr. er højere end hos 73 % af de 11 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af ure og smykker», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 83 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BYVEJEN 64 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og vedligeholdelse af ure og smykker (952500)
- Adresse
- Byvejen 64, 5620 Glamsbjerg
- Kommune
- ASSENS
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 1 Aug 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- erhverve fast ejendom til udlejning samt erhvervelse af kapitalindkomst af enhver art, samt alt dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-02-18
- Sekundære brancher
- Anden udlejning af boliger (682030)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30731123 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Byvejen 64, 5620 Glamsbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
2,18
▲ 1,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-30,6%
▲ 10,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
139,2%
▲ 139,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
11 virksomheder i «Reparation og vedligeholdelse af ure og smykker»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 74.978 | 41.064 | 15.291 | 61.237 | 109.586 |
| Resultat før skat | 59.367 | 24.815 | -1.627 | 43.870 | 81.321 |
| Årets resultat | 59.367 | 24.815 | -1.627 | 43.870 | 84.321 |
| Egenkapital | -265.487 | -324.854 | -349.669 | -348.042 | -391.912 |
| Aktiver i alt | 868.991 | 800.062 | 818.629 | 842.905 | 881.914 |
| Omsætningsaktiver | 131.832 | 58.257 | 72.178 | 91.808 | 126.171 |
| Kortfristet gæld | 60.476 | 51.802 | 43.250 | 899.821 | 958.276 |
| Gæld i alt | 1.134.478 | 1.124.916 | 1.168.298 | 1.190.947 | 1.273.826 |
| Soliditetsgrad | -30.6% | -40.6% | -42.7% | -41.3% | -44.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Hanna Roesgaard Lassen Siden 1 Jan 202650% Ejer
-
Zsolt Laszlo Hajnal Siden 1 Jan 202650% Ejer
Ledelse
1-
Zsolt Laszlo Hajnal Siden 12 Aug 2025Direktør
Produktionsenheder
1BYVEJEN 64 ApS
P-nr. 1013499108
Byvejen 64, 5620 Glamsbjerg
Reparation og vedligeholdelse af ure og smykker (952500)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -32.542 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BYVEJEN 64 ApS (CVR 30731123)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalindkomst, alt, erhvervelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.