FRANK CHRISTIANSEN HOLDING ApS
CVR 30 73 98 84 · Thyholm · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
FRANK CHRISTIANSEN HOLDING ApS har CVR-nummer 30739884. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Søndergade 34, 7790 Thyholm. Stiftet: 14. august 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -6.360 kr., årets resultat 229.503 kr., egenkapital 1.202.610 kr., aktiver i alt 1.275.953 kr. Soliditetsgraden på 94,3 % er højere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 229.503 kr. er højere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som FRANK CHRISTIANSEN HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Søndergade 34, 7790 Thyholm
- Kommune
- STRUER
- Stiftet
- 14 Aug 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje anparter i Lemvig Anti-Rust ApS
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-01-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30739884 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søndergade 34, 7790 Thyholm
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
19,1%
▼ 4,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
9,04
▲ 4,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,3%
▲ 4,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-13,4%
▼ 13,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.360 | -6.250 | -3.750 | — | — |
| Resultat før skat | 232.429 | 271.363 | 304.620 | 233.064 | 117.108 |
| Årets resultat | 229.503 | 265.093 | 304.686 | 234.038 | 119.358 |
| Egenkapital | 1.202.610 | 1.108.107 | 965.014 | 778.128 | 544.090 |
| Aktiver i alt | 1.275.953 | 1.228.704 | 1.070.117 | 923.718 | 719.097 |
| Omsætningsaktiver | 663.098 | 585.748 | 371.069 | 332.074 | 366.715 |
| Kortfristet gæld | 73.343 | 120.597 | 105.103 | 145.590 | 175.007 |
| Gæld i alt | 73.343 | 120.597 | 105.103 | 145.590 | 175.007 |
| Soliditetsgrad | 94.3% | 90.2% | 90.2% | 84.2% | 75.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Frank Christiansen Siden 1 Oct 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Frank Christiansen Siden 14 Aug 2007Direktør
Produktionsenheder
1FRANK CHRISTIANSEN HOLDING ApS
P-nr. 1013529120
Søndergade 34, 7790 Thyholm
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 342.140 DKK | 75.262 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 386.793 DKK | 85.074 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 301.814 DKK | 66.396 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 153.168 DKK | 33.682 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 141.707 DKK | 31.174 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FRANK CHRISTIANSEN HOLDING ApS (CVR 30739884)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- LEMVIGH-MÜLLER FONDEN Herlev
- K/S ÅGADE 10, 7620 LEMVIG Risskov
- KOMPLEMENTARSELSKABET CORE GERMAN RESIDENTIAL II ApS København V
- Udviklingsselskabet Enghave Brygge ApS Charlottenlund
- MIFA Fonden Vinderup
- Fonden af 16. oktober 2018 Nordhavn
- JENS ESKILDSEN OG HUSTRU MARY ANTONIE ESKILDSENS MINDEFOND Give
- T. N. HOLDING A/S Herning
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver rust, anti, lemvig.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.