BULLER INVEST ApS
CVR 31 16 90 11 · Slagelse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BULLER INVEST ApS har CVR-nummer 31169011. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lindevej 2, 4200 Slagelse. Stiftet: 1. januar 2008. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -37.384 kr., årets resultat 1.495.845 kr., egenkapital 14.435.966 kr., aktiver i alt 17.062.479 kr. Soliditetsgraden på 84,6 % er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.495.845 kr. er højere end hos 86 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BULLER INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lindevej 2, 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Stiftet
- 1 Jan 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i andre selskaber, samt foretage investeringer i værdipapirer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2008-01-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31169011 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500AEEEJF742DB265
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lindevej 2, 4200 Slagelse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
10,4%
▲ 5,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
7,65
▼ 4,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
84,6%
▼ 11,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
128,1%
▲ 128,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -37.384 | -27.755 | -30.970 | -30.633 | — |
| Resultat før skat | 1.541.188 | 740.605 | 582.349 | 2.694.289 | 2.537.786 |
| Årets resultat | 1.495.845 | 655.742 | 535.247 | 2.709.623 | 2.538.688 |
| Egenkapital | 14.435.966 | 13.007.621 | 12.412.876 | 11.936.529 | 9.284.106 |
| Aktiver i alt | 17.062.479 | 13.519.206 | 12.838.245 | 15.243.442 | 10.146.851 |
| Omsætningsaktiver | 6.158.820 | 5.945.342 | 5.553.274 | 4.424.451 | 2.223.232 |
| Kortfristet gæld | 805.093 | 511.585 | 425.369 | 3.306.913 | 862.745 |
| Gæld i alt | 805.093 | 511.585 | 425.369 | 3.306.913 | 862.745 |
| Soliditetsgrad | 84.6% | 96.2% | 96.7% | 78.3% | 91.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Pia Larsen Siden 1 Jan 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Pia Larsen Siden 1 Jan 2008Adm. dir.
Produktionsenheder
1BULLER INVEST ApS
P-nr. 1014074437
Lindevej 2, 4200 Slagelse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.059.441 DKK | 232.982 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.091.967 DKK | 240.218 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 4.423.308 DKK | 973.126 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 4.081.263 DKK | 897.864 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 1.050.490 DKK | 231.088 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BULLER INVEST ApS (CVR 31169011)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.