Reapplix A/S
CVR 31 26 15 70 · Birkerød · Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Reapplix A/S har CVR-nummer 31261570. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik (branchekode 721000). Adresse: Bregnerødvej 133, st., 3460 Birkerød. Stiftet: 4. februar 2008. Status: aktiv. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 1.616.000 kr., bruttofortjeneste -2.660.000 kr., årets resultat -37.626.000 kr., egenkapital 12.048.000 kr., aktiver i alt 15.173.000 kr. Soliditetsgraden på 79,4 % er højere end hos 72 % af de 1.117 virksomheder i branchen «Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -37.626.000 kr. er lavere end hos 97 % af de 1.117 virksomheder i branchen «Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen steg 83 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Reapplix A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik (721000)
- Adresse
- Bregnerødvej 133, st., 3460 Birkerød
- Kommune
- RUDERSDAL
- Antal ansatte
-
8
2008 2018
- Telefon
- 88168066
- info@reapplix.com
- Stiftet
- 4 Feb 2008
- Selskabskapital
- 9.171.494 DKK
- Formål
- en virksomhed der udvikler og sælger et device der producerer fibrin dressing til brug for sårpleje
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af tre bestyrelsesmedlemmer eller af selskabets administrerende direktør og bestyrelsesformanden i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-04-10
- Binavne
- Leucotech A/S
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31261570 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 894500ZB1M6USMILWY52
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bregnerødvej 133, st., 3460 Birkerød
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
-2.328,3%
▲ 2.763,0 pp
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
-312,3%
▲ 54,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,77
▲ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
79,4%
▲ 4,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
16,5%
▲ 16,5 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
82,6%
▲ 82,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1117 virksomheder i «Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 1.616.000 | 885.000 | 1.818.000 | 4.384.000 | 1.611.000 |
| Bruttoresultat | -2.660.000 | -2.535.000 | -3.310.000 | 2.873.000 | 940.000 |
| Resultat før skat | -38.295.000 | -46.074.000 | -44.354.000 | -46.599.000 | -33.178.000 |
| Årets resultat | -37.626.000 | -45.058.000 | -43.068.000 | -45.019.000 | -31.416.000 |
| Egenkapital | 12.048.000 | 12.272.000 | 57.524.000 | 26.028.000 | 72.740.000 |
| Aktiver i alt | 15.173.000 | 16.418.000 | 61.949.000 | 34.833.000 | 81.723.000 |
| Omsætningsaktiver | 10.658.000 | 11.654.000 | 56.017.000 | 26.393.000 | 75.883.000 |
| Kortfristet gæld | 2.829.000 | 3.856.000 | 3.579.000 | 7.894.000 | 8.319.000 |
| Gæld i alt | 3.125.000 | 4.146.000 | 4.425.000 | 8.804.000 | 8.983.000 |
| Soliditetsgrad | 79.4% | 74.7% | 92.9% | 74.7% | 89% |
| Ansatte (gns.) | 7 | 7 | 9 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
8-
Novo Holdings A/S Siden 23 May 202315% Ejer
-
MK VENTURES ApS Siden 3 Jan 202410% Ejer
-
SEED CAPITAL DENMARK II K/S Siden 10 Apr 20265% Ejer
-
Bo Jesper Hansen Siden 23 May 20235% Ejer
-
Jan Struve Siden 23 May 20235% Ejer
-
North-East Health Care Holding ApS Siden 30 Sep 202310% Ejer
-
Lauxera Growth I S.L.P Siden 10 Apr 202610% Ejer
-
Danmarks Eksport- og Investeringsfond Siden 23 May 202315% Ejer
Ledelse
8-
Klaus Eldrup-Jørgensen Siden 30 Apr 2024Formand
-
Bo Jesper Hansen Siden 28 Jul 2020Bestyrelsesmedlem
-
Tonni Bülow-Nielsen Siden 31 Jan 2013Bestyrelsesmedlem
-
Søren Møller Siden 31 Jan 2013Bestyrelsesmedlem
-
Jørgen Ulrik Vejlsgaard Siden 30 Apr 2024Bestyrelsesmedlem
-
Morten Have-Rasmussen Siden 3 Jul 2018Direktør
-
Samuel Levy Siden 28 Jul 2020Bestyrelsesmedlem
-
Kira Paniagua Rupprecht Siden 30 Jun 2021Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1Reapplix A/S
P-nr. 1014194106
Bregnerødvej 133, st., 3460 Birkerød
Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik (721000)
👥 9 ansatte
Patenter
3-
BLOOD PRODUCT FOR PREVENTING SURGICAL ADHESION
28 Apr 2022WO2022084478
-
US2022118152
-
US2022118153
Kilde: EPO (Espacenet).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -27.717.403 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -14.635.849 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -7.145.770 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -18.918.087 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -19.438.091 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Reapplix A/S (CVR 31261570)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver dressing, sårpleje, fibrin.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.