MONTENEGRO-STENDERUP ApS
CVR 31 33 23 62 · Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MONTENEGRO-STENDERUP ApS har CVR-nummer 31332362. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Esperance Alle 5, 1. th, 2920 Charlottenlund. Stiftet: 5. marts 2008. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -8.800 kr., egenkapital 880.798 kr., aktiver i alt 1.351.280 kr. Soliditetsgraden på 65,2 % er lavere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -8.800 kr. er lavere end hos 74 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MONTENEGRO-STENDERUP ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Esperance Alle 5, 1. th, 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 5 Mar 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- investering i anparter og aktier i datterselskaber
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2008-03-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31332362 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Esperance Alle 5, 1. th, 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,0%
▼ 1,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
65,2%
▼ 0,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -8.800 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | -8.800 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Egenkapital | 880.798 | 889.598 | 889.598 | 889.598 | 889.598 |
| Aktiver i alt | 1.351.280 | 1.351.280 | 1.364.280 | 1.378.136 | 1.403.136 |
| Omsætningsaktiver | 1.351.280 | 1.351.280 | 1.364.280 | 1.378.136 | 1.403.136 |
| Kortfristet gæld | — | — | — | — | 513.538 |
| Gæld i alt | 470.482 | 461.682 | 474.682 | 488.538 | 513.538 |
| Soliditetsgrad | 65.2% | 65.8% | 65.2% | 64.6% | 63.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Miryam Ivonne Montenegro-Stenderup Siden 5 Mar 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Miryam Ivonne Montenegro-Stenderup Siden 22 Dec 2018Direktør
Produktionsenheder
1MONTENEGRO-STENDERUP ApS
P-nr. 1014305986
Esperance Alle 5, 1. th, 2920 Charlottenlund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -18.049 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -68.139 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -125.052 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -1.296 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MONTENEGRO-STENDERUP ApS (CVR 31332362)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.