SHIRLEY HOLDING ApS
CVR 31 61 80 37 · Randers SØ · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SHIRLEY HOLDING ApS har CVR-nummer 31618037. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Essenbækvej 1, 8960 Randers SØ. Stiftet: 1. august 2008. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -3.015 kr., årets resultat 50.359 kr., egenkapital 635 kr., aktiver i alt 60.025 kr. Soliditetsgraden på 1,1 % er lavere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 50.359 kr. er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SHIRLEY HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Essenbækvej 1, 8960 Randers SØ
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 1 Aug 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2008-08-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31618037 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Essenbækvej 1, 8960 Randers SØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
7.930,6%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,01
▲ 0,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
1,1%
▲ 773,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2.943,5%
▲ 2.943,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.015 | -3.015 | -3.014 | -3.015 | -3.015 |
| Resultat før skat | 50.359 | -1.771 | 1.585 | -1.415 | -130.159 |
| Årets resultat | 50.359 | -1.771 | 1.585 | -1.415 | -130.159 |
| Egenkapital | 635 | -49.724 | -47.953 | -49.538 | -48.123 |
| Aktiver i alt | 60.025 | 6.440 | 4.855 | 3.270 | 1.685 |
| Omsætningsaktiver | 60.025 | 6.440 | 4.855 | 3.270 | 1.685 |
| Kortfristet gæld | 59.390 | 56.164 | 52.808 | 52.808 | 49.808 |
| Gæld i alt | 59.390 | 56.164 | 52.808 | 52.808 | 49.808 |
| Soliditetsgrad | 1.1% | -772.1% | -987.7% | -1514.9% | -2856% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Annette Shirley Søndertoft Møller Siden 1 Aug 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Annette Shirley Søndertoft Møller Siden 1 Aug 2008Adm. dir.
Produktionsenheder
1SHIRLEY HOLDING ApS
P-nr. 1014625751
Essenbækvej 1, 8960 Randers SØ
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -110.824 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.605 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -119.393 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -71.638 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SHIRLEY HOLDING ApS (CVR 31618037)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- Foreningen af Danske Kortudstedere F.M.B.A. København K
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.