Tap og Vin Næstved Aps
CVR 31 75 13 22 · Næstved · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Tap og Vin Næstved Aps har CVR-nummer 31751322. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Jernbanegade 1A, 4700 Næstved. Stiftet: 9. september 2008. Status: aktiv. Antal ansatte: 14. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.235.458 kr., årets resultat -306.945 kr., egenkapital -125.121 kr., aktiver i alt 512.229 kr. Soliditetsgraden på -24,4 % er lavere end hos 74 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -306.945 kr. er lavere end hos 87 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 2 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tap og Vin Næstved Aps? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Jernbanegade 1A, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Antal ansatte
-
14
2008 2017
- mulle@tapogvin.dk
- Stiftet
- 9 Sep 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- restaurationsvirksomhed samt andet hermed beslægtet virk-somhed. Selskabets virksomhed kan udøves dels direkte og dels gennem anbringelse af kapital i andre virksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-06-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31751322 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jernbanegade 1A, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,47
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-24,4%
▼ 57,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-450,1%
▼ 450,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.235.458 | 1.254.290 | 1.368.163 | 1.436.717 | 1.633.244 |
| Resultat før skat | -374.410 | -60.737 | 220.951 | 13.120 | 127.420 |
| Årets resultat | -306.945 | -55.800 | 164.342 | 9.214 | 96.312 |
| Egenkapital | -125.121 | 181.824 | 237.624 | 73.282 | 64.069 |
| Aktiver i alt | 512.229 | 550.165 | 598.550 | 784.083 | 720.477 |
| Omsætningsaktiver | 296.697 | 379.889 | 384.913 | 483.144 | 367.434 |
| Kortfristet gæld | 637.350 | 368.341 | 360.926 | 668.801 | 656.408 |
| Gæld i alt | 637.350 | 368.341 | 360.926 | 710.801 | 656.408 |
| Soliditetsgrad | -24.4% | 33% | 39.7% | 9.3% | 8.9% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 4 | 3 | 4 | 5 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Latife Toy Siden 30 Mar 202250% Ejer
-
Eren Toy Siden 1 Oct 202550% Ejer
Ledelse
1-
Latife Toy Siden 9 Aug 2022Direktør
Produktionsenheder
2Tap og Vin Næstved Aps
P-nr. 1014699801
Jernbanegade 1A, 4700 Næstved
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 12 ansatte
Sigurds Is
P-nr. 1027060222
Torvestræde 6A, 4700 Næstved
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.600 DKK | 572 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 268.000 DKK | 58.960 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 34.000 DKK | 7.480 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 141.400 DKK | 31.108 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 134.000 DKK | 29.480 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Tap og Vin Næstved Aps (CVR 31751322)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anbringelse, udøves, virk.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.