MARATO HOLDING ApS
CVR 31 87 43 78 · Ikast · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MARATO HOLDING ApS har CVR-nummer 31874378. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jacob Gades Vej 23, 7430 Ikast. Stiftet: 1. december 2008. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.599 kr., årets resultat 656.428 kr., egenkapital 3.894.313 kr., aktiver i alt 3.914.813 kr. Soliditetsgraden på 99,5 % er højere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 656.428 kr. er højere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MARATO HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jacob Gades Vej 23, 7430 Ikast
- Kommune
- IKAST-BRANDE
- Stiftet
- 1 Dec 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- investering i aktier, anparter og fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-10-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31874378 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jacob Gades Vej 23, 7430 Ikast
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
16,9%
▲ 37,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,02
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,5%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
188,5%
▲ 188,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.599 | -11.313 | -28.708 | -13.883 | -7.867 |
| Resultat før skat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat | 656.428 | -741.466 | -1.223.084 | 967.244 | 113.641 |
| Egenkapital | 3.894.313 | 3.682.180 | 4.397.925 | 5.819.526 | 5.322.002 |
| Aktiver i alt | 3.914.813 | 3.695.680 | 4.406.050 | 5.827.651 | 5.327.002 |
| Omsætningsaktiver | 322 | 1.921 | 7.859 | 36.567 | 19.432 |
| Kortfristet gæld | 20.500 | 13.500 | 8.125 | 8.125 | 5.000 |
| Gæld i alt | 20.500 | 13.500 | 8.125 | 8.125 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 99.5% | 99.6% | 99.8% | 99.9% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
Peter Flaskager Laursen Siden 1 Dec 200866,67% Ejer
-
Rasmus Flaskager Laursen Siden 5 Jun 201910% Ejer
-
Tobias Flaskager Laursen Siden 5 Jun 201910% Ejer
-
Mads Flaskager Laursen Siden 5 Jun 201910% Ejer
Ledelse
1-
Peter Flaskager Laursen Siden 1 Dec 2008Direktør
Produktionsenheder
1MARATO HOLDING ApS
P-nr. 1014916659
Jacob Gades Vej 23, 7430 Ikast
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -11.313 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -28.708 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -13.990 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -8.159 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -12.536 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MARATO HOLDING ApS (CVR 31874378)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.