CF ENGMARK HOLDING ApS
CVR 31 88 38 14 · Ølstykke · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CF ENGMARK HOLDING ApS har CVR-nummer 31883814. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mundskænken 8, 4. th, 3650 Ølstykke. Stiftet: 10. december 2008. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -8.211 kr., årets resultat -51.469 kr., egenkapital 92.144 kr., aktiver i alt 98.393 kr. Soliditetsgraden på 93,6 % er højere end hos 57 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -51.469 kr. er lavere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CF ENGMARK HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mundskænken 8, 4. th, 3650 Ølstykke
- Kommune
- EGEDAL
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 93805703
- Stiftet
- 10 Dec 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- investerings- og finansieringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2008-12-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31883814 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 98450054A9ED956C1F54
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mundskænken 8, 4. th, 3650 Ølstykke
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-55,9%
▲ 51,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
15,75
▼ 4,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,6%
▼ 1,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
66,6%
▲ 66,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -8.211 | -13.532 | -13.854 | -49.512 | -11.004 |
| Resultat før skat | -51.469 | -154.003 | -274.688 | -320.661 | -22.220 |
| Årets resultat | -51.469 | -154.003 | -274.688 | -320.661 | -17.270 |
| Egenkapital | 92.144 | 143.613 | 358.616 | 692.204 | 1.070.065 |
| Aktiver i alt | 98.393 | 151.114 | 383.575 | 716.067 | 1.334.894 |
| Omsætningsaktiver | 98.393 | 151.114 | 383.575 | 716.067 | 27.443 |
| Kortfristet gæld | 6.249 | 7.501 | 24.959 | 23.863 | 264.829 |
| Gæld i alt | 6.249 | 7.501 | 24.959 | 23.863 | 264.829 |
| Soliditetsgrad | 93.6% | 95% | 93.5% | 96.7% | 80.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Frank Engmark Siden 10 Dec 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Frank Engmark Siden 10 Dec 2008Adm. dir.
Produktionsenheder
1CF ENGMARK HOLDING ApS
P-nr. 1014943648
Mundskænken 8, 4. th, 3650 Ølstykke
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -154.027 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -274.593 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -320.675 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -28.122 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 211.218 DKK | 46.464 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CF ENGMARK HOLDING ApS (CVR 31883814)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver finansieringsvirksomhed, investerings.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.