JANSEN INVEST ApS
CVR 31 93 59 46 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
JANSEN INVEST ApS har CVR-nummer 31935946. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Roskildevej 7, 7100 Vejle. Stiftet: 12. januar 2009. Status: under konkurs. Seneste årsrapport (regnskabsår 2021): bruttofortjeneste -27.658 kr., årets resultat -22.321 kr., egenkapital 467.306 kr., aktiver i alt 1.394.814 kr. Soliditetsgraden på 33,5 % er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -22.321 kr. er lavere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JANSEN INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Roskildevej 7, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 12 Jan 2009
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- besiddelse af aktier og værdipapirer, investering
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2009-01-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31935946 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Roskildevej 7, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-4,8%
▼ 1,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,66
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
33,5%
▼ 2,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-43,8%
▼ 43,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -27.658 | — | — | -6.153 | -4.116 |
| Resultat før skat | -22.321 | -15.520 | 196.938 | -351.198 | -340.942 |
| Årets resultat | -22.321 | -15.520 | 196.938 | -301.489 | -340.942 |
| Egenkapital | 467.306 | 497.856 | 516.760 | 676.589 | 985.542 |
| Aktiver i alt | 1.394.814 | 1.398.417 | 1.134.825 | 1.273.386 | 1.607.809 |
| Omsætningsaktiver | 615.598 | 629.568 | 370.546 | 170.546 | 170.546 |
| Kortfristet gæld | 927.508 | 900.561 | 618.065 | 596.797 | 622.267 |
| Gæld i alt | 927.508 | 900.561 | 618.065 | 596.797 | 622.267 |
| Soliditetsgrad | 33.5% | 35.6% | 45.5% | 53.1% | 61.3% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Søren Hjardemaal Jansen Siden 1 Jan 2011100% Ejer
Produktionsenheder
1JANSEN INVEST ApS
P-nr. 1014992266
Roskildevej 7, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -21.870 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -15.520 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JANSEN INVEST ApS (CVR 31935946)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver besiddelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms