NORÉN HOLDING ApS
CVR 32 06 82 00 · Køge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NORÉN HOLDING ApS har CVR-nummer 32068200. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Snedkervej 2B, 4600 Køge. Stiftet: 19. februar 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -184.921 kr., årets resultat 4.520.714 kr., egenkapital 44.159.016 kr., aktiver i alt 46.810.531 kr. Soliditetsgraden på 94,3 % er højere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.520.714 kr. er højere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NORÉN HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Snedkervej 2B, 4600 Køge
- Kommune
- KØGE
- Stiftet
- 19 Feb 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab og varetage formueforvaltning og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-05-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32068200 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300TVIXC4BMBRTZ90
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Snedkervej 2B, 4600 Køge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
10,2%
▼ 3,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
13,84
▼ 20,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,3%
▼ 3,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-18,5%
▼ 18,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -184.921 | -198.566 | -145.880 | -156.009 | -130.289 |
| Resultat før skat | 4.856.026 | 6.430.258 | 4.553.656 | -3.892.245 | 6.088.985 |
| Årets resultat | 4.520.714 | 5.549.638 | 3.790.557 | -2.758.624 | 5.067.196 |
| Egenkapital | 44.159.016 | 41.638.302 | 38.088.665 | 36.298.107 | 41.056.731 |
| Aktiver i alt | 46.810.531 | 42.683.312 | 38.136.412 | 36.340.141 | 41.737.447 |
| Omsætningsaktiver | 36.705.333 | 35.829.969 | 31.213.958 | 29.790.160 | 36.532.152 |
| Kortfristet gæld | 2.651.515 | 1.045.010 | 47.747 | 42.034 | 680.716 |
| Gæld i alt | 2.651.515 | 1.045.010 | 47.747 | 42.034 | 680.716 |
| Soliditetsgrad | 94.3% | 97.6% | 99.9% | 99.9% | 98.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Henrik Unno Norén Siden 19 Feb 2009100% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Unno Norén Siden 19 Feb 2009Adm. dir.
Produktionsenheder
1NORÉN HOLDING ApS
P-nr. 1015100962
Snedkervej 2B, 4600 Køge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7.101.693 DKK | 1.529.509 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.448.626 DKK | 280.713 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -3.552.208 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 6.431.504 DKK | 1.414.930 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 3.535.704 DKK | 776.433 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NORÉN HOLDING ApS (CVR 32068200)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- Foreningen af Danske Kortudstedere F.M.B.A. København K
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.