VVS OG KLOAK ApS
CVR 32 06 97 38 · Hedehusene · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
VVS OG KLOAK ApS har CVR-nummer 32069738. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (branchekode 432200). Adresse: Højvangsvej 13, 2640 Hedehusene. Stiftet: 1. marts 2009. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. september 2024 – 31. august 2025): bruttofortjeneste 757.228 kr., årets resultat 110.002 kr., egenkapital 618.662 kr., aktiver i alt 1.146.737 kr. Soliditetsgraden på 53,9 % er højere end hos 65 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 110.002 kr. er lavere end hos 53 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 18 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som VVS OG KLOAK ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
- Adresse
- Højvangsvej 13, 2640 Hedehusene
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Antal ansatte
-
1
2009 2018
- Telefon
- 21207716
- carsten@vvsogkloak.dk
- Hjemmeside
- vvsogkloak.dk
- Stiftet
- 1 Mar 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- VVS og kloakvirksomhed og anden håndværksvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-01-13
- Sekundære brancher
- Anlæg af ledningsnet til væsker (422100)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32069738 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Højvangsvej 13, 2640 Hedehusene
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: vvsogkloak.dk Hjemmeside https://vvsogkloak.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (19. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
17,8%
▲ 9,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,04
▼ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
53,9%
▼ 11,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
99,9%
▲ 99,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2183 virksomheder i «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 757.228 | 642.915 | 609.382 | 450.241 | — |
| Resultat før skat | 144.564 | 71.734 | 89.582 | -18.264 | 152.766 |
| Årets resultat | 110.002 | 55.036 | 70.508 | -18.264 | 119.744 |
| Egenkapital | 618.662 | 630.659 | 693.423 | 672.922 | 741.186 |
| Aktiver i alt | 1.146.737 | 966.953 | 1.004.776 | 1.223.629 | 1.191.744 |
| Omsætningsaktiver | 1.076.771 | 861.987 | 864.810 | 1.095.471 | 1.024.188 |
| Kortfristet gæld | 528.075 | 336.294 | 292.279 | 550.707 | 417.536 |
| Gæld i alt | 528.075 | 336.294 | 311.353 | 550.707 | 450.558 |
| Soliditetsgrad | 53.9% | 65.2% | 69% | 55% | 62.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Carsten Dalgaard Pedersen Siden 1 Mar 2009100% Ejer
Ledelse
1-
Carsten Dalgaard Pedersen Siden 1 Mar 2009Direktør
Produktionsenheder
1VVS OG KLOAK ApS
P-nr. 1015106197
Højvangsvej 13, 2640 Hedehusene
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 75.935 DKK | 16.698 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 86.739 DKK | 19.074 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -10.464 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 150.153 DKK | 33.022 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 314.988 DKK | 69.278 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: VVS OG KLOAK ApS (CVR 32069738)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kloakvirksomhed, håndværksvirksomhed, væsker.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.