HOLDINGSELSKABET AF 27/3 2009 ApS
CVR 32 09 43 92 · Odense N · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HOLDINGSELSKABET AF 27/3 2009 ApS har CVR-nummer 32094392. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Parkgyden 1, 5270 Odense N. Stiftet: 27. marts 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -26.377 kr., årets resultat 776.027 kr., egenkapital 8.043.539 kr., aktiver i alt 8.130.231 kr. Soliditetsgraden på 98,9 % er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 776.027 kr. er højere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HOLDINGSELSKABET AF 27/3 2009 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Parkgyden 1, 5270 Odense N
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 27 Mar 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje anparter i et eller flere driftsselskaber og al anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2009-03-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32094392 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Parkgyden 1, 5270 Odense N
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
9,6%
▲ 8,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
17,24
▼ 11,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,9%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
645,6%
▲ 645,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -26.377 | -35.505 | -21.000 | -17.916 | -25.524 |
| Resultat før skat | 777.766 | 101.511 | -492.963 | 786.583 | -102 |
| Årets resultat | 776.027 | 104.078 | -492.517 | 782.519 | 32.349 |
| Egenkapital | 8.043.539 | 7.267.511 | 7.163.433 | 7.653.827 | 6.874.497 |
| Aktiver i alt | 8.130.231 | 7.318.082 | 7.237.946 | 7.723.944 | 6.919.730 |
| Omsætningsaktiver | 1.494.800 | 1.469.313 | 1.493.799 | 1.464.993 | 1.427.328 |
| Kortfristet gæld | 86.692 | 50.571 | 74.513 | 70.117 | 45.233 |
| Gæld i alt | 86.692 | 50.571 | 74.513 | 70.117 | 45.233 |
| Soliditetsgrad | 98.9% | 99.3% | 99% | 99.1% | 99.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Per Lindorf Jørgensen Siden 27 Mar 2009100% Ejer
Ledelse
1-
Per Lindorf Jørgensen Siden 14 May 2023Direktør
Produktionsenheder
1HOLDINGSELSKABET AF 27/3 2009 ApS
P-nr. 1015196110
Parkgyden 1, 5270 Odense N
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -256.661 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -228.103 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -791.053 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HOLDINGSELSKABET AF 27/3 2009 ApS (CVR 32094392)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver driftsselskaber, flere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.