TANDLÆGE HIEN CAO HOLDING ApS
CVR 32 10 11 43 · Virum · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TANDLÆGE HIEN CAO HOLDING ApS har CVR-nummer 32101143. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Helsingevej 32, 2830 Virum. Stiftet: 15. april 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 719.456 kr., egenkapital 1.772.792 kr., aktiver i alt 2.599.945 kr. Soliditetsgraden på 68,2 % er lavere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 719.456 kr. er højere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TANDLÆGE HIEN CAO HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Helsingevej 32, 2830 Virum
- Kommune
- LYNGBY-TAARBÆK
- cao_hien@hotmail.com
- Stiftet
- 15 Apr 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab og eje anparter i et tandlægeanpartsselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2009-04-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32101143 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Helsingevej 32, 2830 Virum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
40,6%
▼ 42,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,97
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
68,2%
▼ 15,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-27,3%
▼ 27,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | -21.703 | -29.444 | -20.401 |
| Resultat før skat | 762.203 | 944.262 | 516.745 | 212.618 | 1.112.034 |
| Årets resultat | 719.456 | 990.085 | 531.208 | 205.591 | 1.123.246 |
| Egenkapital | 1.772.792 | 1.188.336 | 320.251 | -210.957 | -416.548 |
| Aktiver i alt | 2.599.945 | 1.412.511 | 986.062 | 1.422.456 | 2.290.351 |
| Omsætningsaktiver | 1.629.994 | 322.007 | 307.091 | 408.052 | 352.768 |
| Kortfristet gæld | 827.153 | 224.175 | 48.700 | 299.373 | 1.011.845 |
| Gæld i alt | 827.153 | 224.175 | 665.811 | 1.633.413 | 2.706.899 |
| Soliditetsgrad | 68.2% | 84.1% | 32.5% | -14.8% | -18.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thuy Ngoc Hien Cao Siden 15 Apr 2009100% Ejer
Ledelse
1-
Thuy Ngoc Hien Cao Siden 15 Apr 2009Direktør
Produktionsenheder
1TANDLÆGE HIEN CAO HOLDING ApS
P-nr. 1015216642
Helsingevej 32, 2830 Virum
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.386.539 DKK | 305.030 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 605.930 DKK | 133.298 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.121.742 DKK | 246.774 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.552.107 DKK | 341.462 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -15.963 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TANDLÆGE HIEN CAO HOLDING ApS (CVR 32101143)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- TANDLÆGE LONE SPRINGHORN HOLDING ApS Kgs. Lyngby
- TANDLÆGE ANAHID HOLDING ApS Rungsted Kyst
- TANDLÆGE CLAUS PALMGREN HOLDING ApS Gråsten
- TANDLÆGE PER HOLM JAKOBSEN HOLDING ApS Vejle
- TANDLÆGEHOLDINGSELSKABET KJÆR ApS Kongens Lyngby
- Tandlæge Peder Jeppesen Holding ApS Søndersø
- Guldager Ekwall Invest ApS Skanderborg
- TANDLÆGE CARSTEN BLOK HOLDING ApS København K
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tandlægeanpartsselskab, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.