STREET MOVEMENT HOLDING ApS
CVR 32 14 98 04 · København N · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
STREET MOVEMENT HOLDING ApS har CVR-nummer 32149804. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tagensvej 108, 1. tv, 2200 København N. Stiftet: 5. maj 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -10.555 kr., årets resultat -46.924 kr., egenkapital -3.538 kr., aktiver i alt 13.752 kr. Soliditetsgraden på -25,7 % er lavere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -46.924 kr. er lavere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som STREET MOVEMENT HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tagensvej 108, 1. tv, 2200 København N
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 28602540
- mail@streetmovement.dk
- Hjemmeside
- www.streetmovement.dk
- Stiftet
- 5 May 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en likvidator
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-05-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32149804 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tagensvej 108, 1. tv, 2200 København N
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,80
▼ 2,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-25,7%
▼ 91,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
77,6%
▲ 77,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.555 | -10.742 | -10.752 | -1.800 | 0 |
| Resultat før skat | -47.572 | -228.169 | -96.307 | 81.512 | 186.783 |
| Årets resultat | -46.924 | -209.754 | -84.203 | 81.923 | 186.783 |
| Egenkapital | -3.538 | 43.386 | 253.140 | 337.343 | 355.420 |
| Aktiver i alt | 13.752 | 66.034 | 813.145 | 468.106 | 486.079 |
| Omsætningsaktiver | 13.752 | 66.034 | 123.689 | 21.191 | 123.060 |
| Kortfristet gæld | 17.290 | 22.648 | 560.005 | 130.763 | 130.659 |
| Gæld i alt | 17.290 | 22.648 | 560.005 | 130.763 | 130.659 |
| Soliditetsgrad | -25.7% | 65.7% | 31.1% | 72.1% | 73.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Martin Kallesøe Graversen Siden 12 Oct 202050% Ejer
-
Julius Hjernø Siden 12 Oct 202033,33% Ejer
Ledelse
1-
Julius Hjernø Siden 18 Aug 2026Likvidator
Produktionsenheder
1STREET MOVEMENT HOLDING ApS
P-nr. 1015261990
Tagensvej 108, 1. tv, 2200 København N
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -172.070 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -184.253 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 533.000 DKK | 117.260 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: STREET MOVEMENT HOLDING ApS (CVR 32149804)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.