FUR MURERFORRETNING ApS
CVR 32 27 06 70 · Fur · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
FUR MURERFORRETNING ApS har CVR-nummer 32270670. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Debel 26, 7884 Fur. Stiftet: 19. juni 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -25.827 kr., årets resultat -40.592 kr., egenkapital -169.663 kr., aktiver i alt 100.477 kr. Soliditetsgraden på -168,9 % er lavere end hos 96 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -40.592 kr. er lavere end hos 79 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som FUR MURERFORRETNING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Debel 26, 7884 Fur
- Kommune
- SKIVE
- Stiftet
- 19 Jun 2009
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- entreprenørvirksomhed samt at investere i værdipapirer og fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-05-10
- Sekundære brancher
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32270670 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Debel 26, 7884 Fur
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,37
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-168,9%
▼ 88,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-156,4%
▼ 156,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -25.827 | 87.037 | 3.119 | 67.803 | 61.353 |
| Resultat før skat | — | — | -27.903 | 33.554 | 17.239 |
| Årets resultat | -40.592 | 71.948 | -27.903 | 34.627 | 11.655 |
| Egenkapital | -169.663 | -129.071 | -201.019 | -173.116 | -207.742 |
| Aktiver i alt | 100.477 | 160.986 | 59.746 | 153.813 | 59.756 |
| Omsætningsaktiver | 100.477 | 160.986 | 59.746 | 153.813 | 54.881 |
| Kortfristet gæld | 270.140 | 290.057 | 260.765 | 326.929 | 266.425 |
| Gæld i alt | 270.140 | 290.057 | 260.765 | 326.929 | 266.425 |
| Soliditetsgrad | -168.9% | -80.2% | -336.5% | -112.5% | -347.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kasper Stouby Christensen Siden 12 May 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Kasper Stouby Christensen Siden 19 Jun 2009Direktør
Produktionsenheder
1FUR MURERFORRETNING ApS
P-nr. 1015347313
Debel 26, 7884 Fur
Murerarbejde (439100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -27.903 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -8.139 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -4.274 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FUR MURERFORRETNING ApS (CVR 32270670)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver entreprenørvirksomhed, byggeprojekter, gennemførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.