HENRIK LUPLAU HOLDING ApS
CVR 32 31 03 54 · København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HENRIK LUPLAU HOLDING ApS har CVR-nummer 32310354. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Masnedøgade 28, 3. th, 2100 København Ø. Stiftet: 8. februar 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -6.625 kr., årets resultat 505.459 kr., egenkapital 3.375.031 kr., aktiver i alt 3.466.621 kr. Soliditetsgraden på 97,4 % er højere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 505.459 kr. er højere end hos 74 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HENRIK LUPLAU HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Masnedøgade 28, 3. th, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 8 Feb 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i driftsselskaber og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2014-06-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32310354 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Masnedøgade 28, 3. th, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
15,0%
▲ 17,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
10,31
▼ 150,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,4%
▼ 2,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
726,7%
▲ 726,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.625 | -12.010 | -41.147 | -10.937 | -8.940 |
| Resultat før skat | 482.033 | -74.521 | -19.066 | 1.312.924 | 1.516.962 |
| Årets resultat | 505.459 | -80.653 | -9.369 | 1.313.487 | 1.517.216 |
| Egenkapital | 3.375.031 | 2.991.572 | 3.194.225 | 3.317.994 | 2.117.507 |
| Aktiver i alt | 3.466.621 | 2.998.051 | 3.221.787 | 3.561.981 | 2.619.604 |
| Omsætningsaktiver | 944.706 | 1.039.813 | 1.162.730 | 514.199 | 312.312 |
| Kortfristet gæld | 91.590 | 6.479 | 27.562 | 243.987 | 502.097 |
| Gæld i alt | 91.590 | 6.479 | 27.562 | 243.987 | 502.097 |
| Soliditetsgrad | 97.4% | 99.8% | 99.1% | 93.2% | 80.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Henrik Luplau Klitgaard Siden 8 Feb 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Luplau Klitgaard Siden 4 Jun 2020Direktør
Produktionsenheder
1HENRIK LUPLAU HOLDING ApS
P-nr. 1016638931
Masnedøgade 28, 3. th, 2100 København Ø
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -160.564 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -3.567 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.618.216 DKK | 356.004 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.245.395 DKK | 273.966 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -269.176 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HENRIK LUPLAU HOLDING ApS (CVR 32310354)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver driftsselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.