TUCK HOLDING ApS
CVR 32 31 13 93 · Malling · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TUCK HOLDING ApS har CVR-nummer 32311393. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Veilgårdsparken 204, 8340 Malling. Stiftet: 10. februar 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): bruttofortjeneste -11.867 kr., årets resultat 1.346.393 kr., egenkapital 10.166.774 kr., aktiver i alt 10.284.779 kr. Soliditetsgraden på 98,9 % er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.346.393 kr. er højere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TUCK HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Veilgårdsparken 204, 8340 Malling
- Kommune
- AARHUS
- Telefon
- 25280078
- uek@cj-as.dk
- Stiftet
- 10 Feb 2011
- Selskabskapital
- 115.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt enhver aktivitet, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2011-02-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32311393 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500830858K36Y5V40
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Veilgårdsparken 204, 8340 Malling
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,2%
▼ 0,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
357,69
▲ 336,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,9%
▲ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
11,7%
▲ 11,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.867 | -4.047 | -7.706 | -4.987 | -2.222 |
| Resultat før skat | 1.459.891 | 1.205.149 | 2.752.808 | 1.636.487 | 1.562.691 |
| Årets resultat | 1.346.393 | 1.205.149 | 2.615.484 | 1.636.487 | 1.562.691 |
| Egenkapital | 10.166.774 | 9.093.603 | 11.319.674 | 8.821.990 | 6.754.200 |
| Aktiver i alt | 10.284.779 | 9.259.724 | 11.474.946 | 8.853.012 | 6.785.221 |
| Omsætningsaktiver | 4.712.198 | 3.603.453 | 5.459.281 | 3.509.328 | 2.374.519 |
| Kortfristet gæld | 13.174 | 166.121 | 31.017 | 31.022 | 31.021 |
| Gæld i alt | 118.005 | 166.121 | 155.272 | 31.022 | 31.021 |
| Soliditetsgrad | 98.9% | 98.2% | 98.6% | 99.6% | 99.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ulla Kristensen Siden 10 Feb 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Ulla Kristensen Siden 10 Feb 2011Direktør
Produktionsenheder
1TUCK HOLDING ApS
P-nr. 1016642602
Veilgårdsparken 204, 8340 Malling
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 624.277 DKK | 137.324 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -27.025 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -3.454 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TUCK HOLDING ApS (CVR 32311393)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet, står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.