BOMBASTIC HOLDING ApS
CVR 32 35 52 77 · København N · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BOMBASTIC HOLDING ApS har CVR-nummer 32355277. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kapelvej 46B, 2200 København N. Stiftet: 28. marts 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -13.898 kr., årets resultat 5.676.229 kr., egenkapital 16.379.438 kr., aktiver i alt 16.717.673 kr. Soliditetsgraden på 98,0 % er højere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 5.676.229 kr. er højere end hos 95 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BOMBASTIC HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kapelvej 46B, 2200 København N
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 28 Mar 2014
- Selskabskapital
- 50.001 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-09-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32355277 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kapelvej 46B, 2200 København N
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
34,7%
▲ 0,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
16,95
▲ 8,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,0%
▲ 1,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
12,9%
▲ 12,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.898 | -12.925 | -12.138 | -8.233 | -8.432 |
| Resultat før skat | 5.683.995 | 5.032.326 | 3.755.423 | 3.543.156 | 3.869.705 |
| Årets resultat | 5.676.229 | 5.029.466 | 3.758.093 | 3.547.336 | 3.873.203 |
| Egenkapital | 16.379.438 | 14.826.919 | 11.859.310 | 10.163.073 | 8.677.593 |
| Aktiver i alt | 16.717.673 | 15.422.867 | 12.812.945 | 11.308.827 | 9.834.893 |
| Omsætningsaktiver | 5.732.498 | 5.059.505 | 2.402.163 | 2.569.431 | 2.606.445 |
| Kortfristet gæld | 338.235 | 595.948 | 953.635 | 1.145.754 | 1.157.300 |
| Gæld i alt | 338.235 | 595.948 | 953.635 | 1.145.754 | 1.157.300 |
| Soliditetsgrad | 98% | 96.1% | 92.6% | 89.9% | 88.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
FAT FISH HOLDING ApS Siden 12 Sep 201820% Ejer
-
LITTLE FISH HOLDING ApS Siden 12 Sep 201820% Ejer
-
GOLD FISH HOLDING ApS Siden 12 Sep 201820% Ejer
-
STARFISH HOLDING ApS Siden 12 Sep 201820% Ejer
Ledelse
5-
Malene Bechmann Eikers Siden 28 Mar 2014Bestyrelsesmedlem
-
Line Toldberg Gamborg Siden 28 Mar 2014Bestyrelsesmedlem
-
Lykke Neiiendam Siden 28 Mar 2014Bestyrelsesmedlem
-
Lykke Neiiendam Siden 28 Mar 2014Direktør
-
Lotte Dyva-Toubro Siden 14 Apr 2014Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1BOMBASTIC HOLDING ApS
P-nr. 1019258609
Kapelvej 46B, 2200 København N
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.554.538 DKK | 1.221.990 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 9.204.661 DKK | 2.025.012 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.963.641 DKK | 431.992 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 5.231.389 DKK | 1.150.886 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 2.385.223 DKK | 524.744 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BOMBASTIC HOLDING ApS (CVR 32355277)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.