RISTORANTE RAVELLO ApS
CVR 32 57 18 83 · Herning · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RISTORANTE RAVELLO ApS har CVR-nummer 32571883. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Østergade 29, st. th, 7400 Herning. Stiftet: 26. november 2009. Status: aktiv. Antal ansatte: 14. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.034.110 kr., årets resultat -364.924 kr., egenkapital 10.635 kr., aktiver i alt 479.998 kr. Soliditetsgraden på 2,2 % er lavere end hos 63 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -364.924 kr. er lavere end hos 88 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 15 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RISTORANTE RAVELLO ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Østergade 29, st. th, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Antal ansatte
-
14
2011 2018
- Telefon
- 97121290
- Stiftet
- 26 Nov 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- drift af restaurationsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2009-11-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32571883 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Østergade 29, st. th, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: ristoranteravello.dk Hjemmeside https://ristoranteravello.dk
- https://www.facebook.com/profile.php?id=61569021061308 Sociale medier
- https://www.instagram.com/ristoranteravelloherning/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (12. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-3.431,3%
▼ 3.457,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,53
▼ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
2,2%
▼ 35,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-466,1%
▼ 466,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.034.110 | 3.582.189 | 3.207.418 | 2.672.278 | 3.075.957 |
| Resultat før skat | -364.924 | 131.848 | 130.701 | -293.365 | 829.182 |
| Årets resultat | -364.924 | 99.666 | 96.495 | -229.211 | 645.660 |
| Egenkapital | 10.635 | 375.558 | 275.892 | 179.397 | 908.608 |
| Aktiver i alt | 479.998 | 1.006.156 | 989.564 | 976.689 | 1.980.615 |
| Omsætningsaktiver | 247.498 | 758.071 | 734.739 | 710.960 | 1.703.982 |
| Kortfristet gæld | 469.363 | 630.598 | 713.672 | 797.292 | 1.067.817 |
| Gæld i alt | 469.363 | 630.598 | 713.672 | 797.292 | 1.067.817 |
| Soliditetsgrad | 2.2% | 37.3% | 27.9% | 18.4% | 45.9% |
| Ansatte (gns.) | 8 | 8 | 8 | 7 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Piccione Holding ApS Siden 30 Sep 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Angelo Piccione Siden 16 Sep 2019Direktør
Produktionsenheder
2RISTORANTE RAVELLO ApS
P-nr. 1015672621
Østergade 29, st. th, 7400 Herning
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 16 ansatte
Ristorante Ravello ApS
P-nr. 1015719555
Østergade 29, st., 7400 Herning
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 29.214 DKK | 6.424 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -258.573 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 833.990 DKK | 183.458 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 296.432 DKK | 65.208 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RISTORANTE RAVELLO ApS (CVR 32571883)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurationsvirksomhed, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.