QUASAR HOLDING ApS
CVR 32 67 74 95 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
QUASAR HOLDING ApS har CVR-nummer 32677495. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vestre Engvej 1K, 4., 7100 Vejle. Stiftet: 12. januar 2010. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 7.500 kr., årets resultat -2.122 kr., egenkapital 735 kr., aktiver i alt 62.122 kr. Soliditetsgraden på 1,2 % er lavere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -2.122 kr. er lavere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som QUASAR HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vestre Engvej 1K, 4., 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Telefon
- 53373907
- michael@panayotis.dk
- Stiftet
- 12 Jan 2010
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- passiv kapitalanbringelse, herunder at eje anparter i datterselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2010-01-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32677495 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vestre Engvej 1K, 4., 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-288,7%
▲ 22.752,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,41
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
1,2%
▼ 2,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
99,7%
▲ 99,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 7.500 | -4.471 | -1.330 | -4.000 | -9.249 |
| Resultat før skat | 18.947 | -658.278 | 248.483 | 239.677 | 153.480 |
| Årets resultat | -2.122 | -658.278 | 248.836 | 239.677 | 153.480 |
| Egenkapital | 735 | 2.857 | 661.135 | 412.299 | 172.622 |
| Aktiver i alt | 62.122 | 76.967 | 719.190 | 525.980 | 244.839 |
| Omsætningsaktiver | 25.000 | 51.292 | 40.054 | 92.148 | 55.040 |
| Kortfristet gæld | 61.387 | 74.110 | 58.055 | 113.681 | 72.217 |
| Gæld i alt | 61.387 | 74.110 | 58.055 | 113.681 | 72.217 |
| Soliditetsgrad | 1.2% | 3.7% | 91.9% | 78.4% | 70.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Michael Panayotis Diakovasilis Siden 12 Jan 201050% Ejer
-
Gitte Diakovasilis Siden 12 Jan 201050% Ejer
Ledelse
1-
Michael Panayotis Diakovasilis Siden 12 Jan 2010Adm. dir.
Produktionsenheder
1QUASAR HOLDING ApS
P-nr. 1015793542
Vestre Engvej 1K, 4., 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 152.095 DKK | 33.440 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 416.892 DKK | 91.696 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 252.917 DKK | 55.638 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -408.533 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: QUASAR HOLDING ApS (CVR 32677495)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver passiv, kapitalanbringelse, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.