M HORNSKOV HOLDING ApS
CVR 32 76 36 26 · Tølløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M HORNSKOV HOLDING ApS har CVR-nummer 32763626. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Sønderstrupvej 9, 4340 Tølløse. Stiftet: 1. januar 2010. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 258.524 kr., årets resultat 360.739 kr., egenkapital 4.070.092 kr., aktiver i alt 6.329.246 kr. Soliditetsgraden på 64,3 % er lavere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 360.739 kr. er højere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 8 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M HORNSKOV HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Sønderstrupvej 9, 4340 Tølløse
- Kommune
- HOLBÆK
- Stiftet
- 1 Jan 2010
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- foretage investeringer i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-12-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32763626 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sønderstrupvej 9, 4340 Tølløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,9%
▼ 5,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,05
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
64,3%
▲ 4,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-30,9%
▼ 30,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 258.524 | 281.893 | 223.678 | 188.619 | -4.750 |
| Resultat før skat | 391.390 | 559.778 | 134.544 | 884.346 | 1.183.654 |
| Årets resultat | 360.739 | 521.801 | 105.059 | 874.336 | 1.185.194 |
| Egenkapital | 4.070.092 | 3.709.353 | 3.187.552 | 3.082.493 | 2.208.157 |
| Aktiver i alt | 6.329.246 | 6.179.845 | 5.686.675 | 5.981.436 | 2.803.037 |
| Omsætningsaktiver | 120.071 | 191.121 | 76.851 | 385.784 | 469.927 |
| Kortfristet gæld | 2.223.637 | 2.404.428 | 2.483.014 | 2.679.349 | 288.078 |
| Gæld i alt | 2.228.031 | 2.446.876 | 2.483.014 | 2.890.341 | 594.880 |
| Soliditetsgrad | 64.3% | 60% | 56.1% | 51.5% | 78.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Michael Svenstrup Hornskov Siden 1 Feb 2010100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Svenstrup Hornskov Siden 1 Jan 2010Direktør
Produktionsenheder
1M HORNSKOV HOLDING ApS
P-nr. 1015812563
Sønderstrupvej 9, 4340 Tølløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 638.587 DKK | 140.470 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 181.633 DKK | 39.952 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.113.805 DKK | 245.036 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.549.127 DKK | 340.802 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 13.538 DKK | 2.970 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M HORNSKOV HOLDING ApS (CVR 32763626)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.