IIN HOLDING ApS
CVR 32 77 22 85 · Thisted · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
IIN HOLDING ApS har CVR-nummer 32772285. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Østerbakken 68, 7700 Thisted. Stiftet: 15. februar 2010. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -11.737 kr., årets resultat 308.219 kr., egenkapital 3.943.382 kr., aktiver i alt 3.954.062 kr. Soliditetsgraden på 99,7 % er højere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 308.219 kr. er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som IIN HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Østerbakken 68, 7700 Thisted
- Kommune
- THISTED
- Stiftet
- 15 Feb 2010
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje aktier samt øvrig formueanbringelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2010-02-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32772285 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300KAI1D7DLGZ2Q18
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Østerbakken 68, 7700 Thisted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
7,8%
▼ 29,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
190,29
▲ 7,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,7%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-78,1%
▼ 78,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.737 | -72.453 | -9.075 | -9.750 | -9.549 |
| Resultat før skat | 308.219 | 1.409.371 | 367.519 | 354.338 | 677.733 |
| Årets resultat | 308.219 | 1.409.368 | 369.542 | 356.517 | 693.815 |
| Egenkapital | 3.943.382 | 3.825.163 | 1.972.909 | 1.835.567 | 1.592.050 |
| Aktiver i alt | 3.954.062 | 3.835.663 | 2.174.192 | 2.083.602 | 1.704.899 |
| Omsætningsaktiver | 2.032.274 | 1.920.460 | 1.115.667 | 286.215 | 151.710 |
| Kortfristet gæld | 10.680 | 10.500 | 160.179 | 106.619 | 15.301 |
| Gæld i alt | 10.680 | 10.500 | 201.283 | 248.035 | 112.849 |
| Soliditetsgrad | 99.7% | 99.7% | 90.7% | 88.1% | 93.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Birger Dengsø Siden 15 Feb 2010100% Ejer
Ledelse
1-
Birger Dengsø Siden 15 Feb 2010Direktør
Produktionsenheder
1IIN HOLDING ApS
P-nr. 1015852816
Østerbakken 68, 7700 Thisted
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -12.335 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 223.237 DKK | 49.104 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 642.866 DKK | 141.416 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 443.444 DKK | 97.548 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -11.500 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: IIN HOLDING ApS (CVR 32772285)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueanbringelse, øvrig.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.