L. SØNDERMARK ApS
CVR 32 88 41 64 · Veflinge · Reparation og vedligeholdelse af maskiner · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
L. SØNDERMARK ApS har CVR-nummer 32884164. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og vedligeholdelse af maskiner (branchekode 331200). Adresse: Lindevej 37, 5474 Veflinge. Stiftet: 27. april 2010. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -25.073 kr., årets resultat -27.798 kr., egenkapital -698.632 kr., aktiver i alt 58.409 kr. Soliditetsgraden på -1.196,1 % er lavere end hos 100 % af de 574 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af maskiner», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -27.798 kr. er lavere end hos 84 % af de 574 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af maskiner», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som L. SØNDERMARK ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og vedligeholdelse af maskiner (331200)
- Adresse
- Lindevej 37, 5474 Veflinge
- Kommune
- NORDFYNS
- Antal ansatte
-
1
2011 2018
- Stiftet
- 27 Apr 2010
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- smedevirksomhed, at eje aktier og anparter i andre selskaber og al anden dermed i forbindelse stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2010-04-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32884164 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lindevej 37, 5474 Veflinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,06
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-1.196,1%
▲ 717,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-633,8%
▼ 633,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
574 virksomheder i «Reparation og vedligeholdelse af maskiner»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -25.073 | 17.629 | -32.396 | 150.577 | -31.679 |
| Resultat før skat | -27.798 | -3.788 | -178.779 | -51.267 | -231.447 |
| Årets resultat | -27.798 | -3.788 | -178.779 | -51.267 | -231.447 |
| Egenkapital | -698.632 | -670.834 | -667.046 | -488.267 | -437.000 |
| Aktiver i alt | 58.409 | 35.058 | 108.747 | 150.312 | 111.951 |
| Omsætningsaktiver | 45.297 | 18.272 | 82.287 | 114.178 | 93.432 |
| Kortfristet gæld | 757.041 | 705.892 | 775.793 | 638.579 | 548.951 |
| Gæld i alt | 757.041 | 705.892 | 775.793 | 638.579 | 548.951 |
| Soliditetsgrad | -1196.1% | -1913.5% | -613.4% | -324.8% | -390.3% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Peer Søndermark Siden 1 Aug 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Peer Søndermark Siden 20 Dec 2017Direktør
Produktionsenheder
1L. SØNDERMARK ApS
P-nr. 1016009705
Lindevej 37, 5474 Veflinge
Reparation og vedligeholdelse af maskiner (331200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -19.114 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -189.104 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -38.882 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -215.802 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -246.641 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: L. SØNDERMARK ApS (CVR 32884164)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver smedevirksomhed, maskiner, vedligeholdelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.