R78 HOLDING ApS
CVR 33 35 35 53 · Ribe · Anden finansiel formidling i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
R78 HOLDING ApS har CVR-nummer 33353553. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden finansiel formidling i.a.n. (branchekode 649990). Adresse: Øster Vedsted Vej 78, 6760 Ribe. Stiftet: 11. november 2010. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -5.498.000 kr., årets resultat -6.888.000 kr., egenkapital 73.434.000 kr., aktiver i alt 124.362.000 kr. Soliditetsgraden på 59,0 % er lavere end hos 75 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -6.888.000 kr. er lavere end hos 99 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som R78 HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
- Adresse
- Øster Vedsted Vej 78, 6760 Ribe
- Kommune
- ESBJERG
- Antal ansatte
- 3
- Stiftet
- 11 Nov 2010
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- produktionsvirksomhed, investeringsvirksomhed herunder gennem datterselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2015-06-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33353553 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 984500ABF39AC79A1A92
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Øster Vedsted Vej 78, 6760 Ribe
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-9,4%
▼ 28,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,73
▼ 1,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
59,0%
▼ 28,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-141,1%
▼ 141,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
20981 virksomheder i «Anden finansiel formidling i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.498.000 | -1.035.000 | -76.926 | -52.738 | -27.335 |
| Resultat før skat | -6.868.000 | 16.881.000 | 34.218.445 | -3.125.613 | 21.905.960 |
| Årets resultat | -6.888.000 | 16.767.000 | 34.039.236 | -3.260.593 | 21.880.478 |
| Egenkapital | 73.434.000 | 89.549.000 | 71.789.537 | 37.750.301 | 41.430.194 |
| Aktiver i alt | 124.362.000 | 102.288.000 | 72.908.148 | 44.990.602 | 48.737.857 |
| Omsætningsaktiver | 36.897.000 | 31.599.000 | 7.082.293 | 12.911.575 | 13.467.885 |
| Kortfristet gæld | 50.360.000 | 12.739.000 | 1.118.611 | 7.240.301 | 7.307.663 |
| Gæld i alt | 50.928.000 | 12.739.000 | 1.118.611 | 7.240.301 | 7.307.663 |
| Soliditetsgrad | 59% | 87.5% | 98.5% | 83.9% | 85% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Brøndum Lynddahl Siden 11 Nov 2010100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Brøndum Lynddahl Siden 11 Nov 2010Direktør
Produktionsenheder
1R78 HOLDING ApS
P-nr. 1016467495
Industrivej 41, 6760 Ribe
Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -10.708.007 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 77.133.785 DKK | 16.969.414 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -4.714.827 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 26.215.854 DKK | 5.767.476 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 2.818.080 DKK | 619.960 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: R78 HOLDING ApS (CVR 33353553)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver produktionsvirksomhed, gennem, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.