HOLLBAUM HOLDING ApS
CVR 33 59 97 65 · Stenløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
HOLLBAUM HOLDING ApS har CVR-nummer 33599765. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Natalievej 2, 3660 Stenløse. Stiftet: 15. april 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -71.295 kr., årets resultat -166.843 kr., egenkapital -75.825 kr., aktiver i alt 403 kr. Soliditetsgraden på -18.815,1 % er lavere end hos 99 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -166.843 kr. er lavere end hos 90 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HOLLBAUM HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Natalievej 2, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Telefon
- 70505076
- christian@hollbaum.com
- Stiftet
- 15 Apr 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- investering og besiddelse af ejerandele i datterselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-01-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33599765 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Natalievej 2, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,01
▼ 5,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-18.815,1%
▼ 18.906,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1.414,3%
▼ 1.414,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -71.295 | -11.018 | -6.618 | -7.500 | -44.999 |
| Resultat før skat | -166.843 | -11.018 | -6.618 | 92.381 | -92.925 |
| Årets resultat | -166.843 | -11.018 | -6.618 | 87.441 | -103.135 |
| Egenkapital | -75.825 | 91.018 | 86.618 | -32.107 | -119.548 |
| Aktiver i alt | 403 | 99.346 | 104.444 | 164.121 | 254.793 |
| Omsætningsaktiver | 403 | 49.346 | 54.444 | 114.121 | 214.743 |
| Kortfristet gæld | 76.228 | 8.328 | 17.826 | 196.228 | 295.239 |
| Gæld i alt | 76.228 | 8.328 | 17.826 | 196.228 | 295.239 |
| Soliditetsgrad | -18815.1% | 91.6% | 82.9% | -19.6% | -46.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Christian Hollbaum Jakobsen Siden 15 Apr 201150% Ejer
-
Bettina Hollbaum Jakobsen Siden 1 Jan 201750% Ejer
Ledelse
2-
Christian Hollbaum Jakobsen Siden 15 Apr 2011Adm. dir.
-
Bettina Hollbaum Jakobsen Siden 1 Jan 2017Direktør
Produktionsenheder
1HOLLBAUM HOLDING ApS
P-nr. 1016808152
Natalievej 2, 3660 Stenløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -7.986 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -2.611 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -119.275 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HOLLBAUM HOLDING ApS (CVR 33599765)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver besiddelse, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.