COJUMALA ApS
CVR 33 76 92 45 · Randers NØ · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
COJUMALA ApS har CVR-nummer 33769245. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Slåenvej 1, 8930 Randers NØ. Stiftet: 28. juni 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -6.438 kr., årets resultat 28.021 kr., egenkapital -95.031 kr., aktiver i alt 70.641 kr. Soliditetsgraden på -134,5 % er lavere end hos 96 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 28.021 kr. er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som COJUMALA ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Slåenvej 1, 8930 Randers NØ
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 28 Jun 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- eje kapital i andre selskaber (holdingselskab)
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-01-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33769245 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Slåenvej 1, 8930 Randers NØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Soliditetsgrad
-134,5%
▲ 862,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
77,3%
▲ 77,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.438 | -3.689 | -10.214 | -5.000 | -5.000 |
| Resultat før skat | 28.021 | 16.351 | — | — | — |
| Årets resultat | 28.021 | 15.801 | 7.780 | -7.566 | -5.000 |
| Egenkapital | -95.031 | -123.052 | -138.852 | -146.632 | -139.066 |
| Aktiver i alt | 70.641 | 12.337 | 9.027 | 5.136 | 40 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 337 | 9.027 | 5.136 | 40 |
| Kortfristet gæld | 43.170 | 16.120 | 147.879 | 151.768 | 139.106 |
| Gæld i alt | 165.672 | 135.389 | 147.879 | 151.768 | 139.106 |
| Soliditetsgrad | -134.5% | -997.4% | -1538.2% | -2855% | -347665% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Bjørn Melau Thorbjørner Siden 28 Jun 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Bjørn Melau Thorbjørner Siden 28 Jun 2011Direktør
Produktionsenheder
1COJUMALA ApS
P-nr. 1016955643
Slåenvej 1, 8930 Randers NØ
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -240.387 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -45.289 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -114.167 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: COJUMALA ApS (CVR 33769245)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapital.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.