EMLA HOLDING ApS
CVR 34 05 71 33 · Ullerslev · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
EMLA HOLDING ApS har CVR-nummer 34057133. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hannesborgvej 86, 5540 Ullerslev. Stiftet: 23. november 2011. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -17.108 kr., årets resultat 2.399.175 kr., egenkapital 12.223.461 kr., aktiver i alt 12.722.911 kr. Soliditetsgraden på 96,1 % er højere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.399.175 kr. er højere end hos 90 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som EMLA HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hannesborgvej 86, 5540 Ullerslev
- Kommune
- NYBORG
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 23 Nov 2011
- Selskabskapital
- 100.000 DKK
- Formål
- handel, investering og formueforvaltning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2012-06-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34057133 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500TFN19RB6GCJ677
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hannesborgvej 86, 5540 Ullerslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
19,6%
▲ 0,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
9,46
▼ 9,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,1%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
28,8%
▲ 28,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -17.108 | -7.550 | -7.676 | -5.733 | -17.249 |
| Resultat før skat | 2.405.326 | 1.931.190 | 1.821.068 | 770.277 | 977.758 |
| Årets resultat | 2.399.175 | 1.863.425 | 1.769.297 | 787.254 | 956.188 |
| Egenkapital | 12.223.461 | 9.934.287 | 8.194.866 | 6.540.569 | 5.863.315 |
| Aktiver i alt | 12.722.911 | 10.325.016 | 8.645.597 | 6.702.298 | 6.017.027 |
| Omsætningsaktiver | 4.722.860 | 7.472.468 | 5.747.608 | 4.629.473 | 3.909.447 |
| Kortfristet gæld | 499.450 | 390.729 | 450.731 | 161.729 | 153.712 |
| Gæld i alt | 499.450 | 390.729 | 450.731 | 161.729 | 153.712 |
| Soliditetsgrad | 96.1% | 96.2% | 94.8% | 97.6% | 97.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
John Nikolaj Lund Siden 30 Nov 2011100% Ejer
Ledelse
1-
John Nikolaj Lund Siden 23 Nov 2011Direktør
Produktionsenheder
1EMLA HOLDING ApS
P-nr. 1017281980
Hannesborgvej 86, 5540 Ullerslev
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.201.816 DKK | 484.396 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 2.598.332 DKK | 571.626 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.089.978 DKK | 239.778 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.531.770 DKK | 336.974 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 1.365.492 DKK | 300.388 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: EMLA HOLDING ApS (CVR 34057133)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.