HADERSLEV NY TØMRERFORRETNING HOLDING ApS
CVR 34 07 29 81 · Haderslev · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HADERSLEV NY TØMRERFORRETNING HOLDING ApS har CVR-nummer 34072981. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Finlandsvej 2, 6100 Haderslev. Stiftet: 1. december 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -425 kr., årets resultat 267.813 kr., egenkapital 2.097.585 kr., aktiver i alt 2.135.867 kr. Soliditetsgraden på 98,2 % er højere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 267.813 kr. er højere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HADERSLEV NY TØMRERFORRETNING HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Finlandsvej 2, 6100 Haderslev
- Kommune
- HADERSLEV
- Stiftet
- 1 Dec 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele, investeringer, formuepleje samt andet dermed beslægtede formål
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-06-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34072981 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Finlandsvej 2, 6100 Haderslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,8%
▼ 3,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
33,46
▼ 6,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,2%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-10,7%
▼ 10,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -425 | -671 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | 267.813 | 299.767 | 34.895 | 37.185 | 320.587 |
| Årets resultat | 267.813 | 299.767 | 37.007 | 37.185 | 319.187 |
| Egenkapital | 2.097.585 | 1.829.772 | 1.530.005 | 1.492.998 | 1.568.813 |
| Aktiver i alt | 2.135.867 | 1.855.171 | 1.555.404 | 1.518.397 | 1.571.813 |
| Omsætningsaktiver | 1.280.956 | 1.018.498 | 919.169 | 817.273 | 711.803 |
| Kortfristet gæld | 38.282 | 25.399 | 25.399 | 25.399 | 3.000 |
| Gæld i alt | 38.282 | 25.399 | 25.399 | 25.399 | 3.000 |
| Soliditetsgrad | 98.2% | 98.6% | 98.4% | 98.3% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jens Olling Horshauge Siden 1 Dec 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Jens Olling Horshauge Siden 1 Dec 2011Direktør
Produktionsenheder
1HADERSLEV NY TØMRERFORRETNING HOLDING ApS
P-nr. 1017309494
Finlandsvej 2, 6100 Haderslev
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 423.043 DKK | 93.060 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 125.256 DKK | 27.544 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 45.048 DKK | 9.900 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 420.808 DKK | 92.576 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 23.531 DKK | 5.170 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HADERSLEV NY TØMRERFORRETNING HOLDING ApS (CVR 34072981)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, beslægtede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.