INNER ACTION HOLDING ApS
CVR 34 08 56 17 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
INNER ACTION HOLDING ApS har CVR-nummer 34085617. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Stampesvej 17, 7100 Vejle. Stiftet: 14. december 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -22.696 kr., årets resultat 708.849 kr., egenkapital 5.334.939 kr., aktiver i alt 9.397.150 kr. Soliditetsgraden på 56,8 % er lavere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 708.849 kr. er højere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som INNER ACTION HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Stampesvej 17, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 14 Dec 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- besiddelse af kapitalandele og formueforvaltning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2011-12-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34085617 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845003714B4FEE5B564
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stampesvej 17, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,3%
▼ 19,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,40
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
56,8%
▲ 15,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-53,8%
▼ 53,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -22.696 | -8.688 | -7.753 | — | — |
| Resultat før skat | 665.698 | 1.483.771 | 856.601 | -12.211 | 349.680 |
| Årets resultat | 708.849 | 1.533.516 | 845.595 | -12.804 | 368.375 |
| Egenkapital | 5.334.939 | 4.721.060 | 3.248.544 | 2.461.849 | 2.531.853 |
| Aktiver i alt | 9.397.150 | 11.329.723 | 3.398.202 | 2.469.349 | 2.539.353 |
| Omsætningsaktiver | 1.153.403 | 1.952.977 | 1.516.239 | — | — |
| Kortfristet gæld | 2.912.377 | 4.812.842 | 149.658 | 7.500 | 7.500 |
| Gæld i alt | 4.062.211 | 6.608.663 | 149.658 | 7.500 | 7.500 |
| Soliditetsgrad | 56.8% | 41.7% | 95.6% | 99.7% | 99.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Claus Lehman Siden 14 Dec 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Claus Lehman Siden 14 Dec 2011Direktør
Produktionsenheder
1INNER ACTION HOLDING ApS
P-nr. 1017348937
Stampesvej 17, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.986.148 DKK | 436.942 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 651.134 DKK | 142.158 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -8.065 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: INNER ACTION HOLDING ApS (CVR 34085617)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver besiddelse, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.