L&C ApS
CVR 34 20 32 02 · Oksbøl · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
L&C ApS har CVR-nummer 34203202. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Hedelundvej 2, 6840 Oksbøl. Stiftet: 1. januar 2012. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 157.705 kr., årets resultat 38.811 kr., egenkapital -167.105 kr., aktiver i alt 112.818 kr. Soliditetsgraden på -148,1 % er lavere end hos 90 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 38.811 kr. er højere end hos 53 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 27 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som L&C ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Hedelundvej 2, 6840 Oksbøl
- Kommune
- VARDE
- Antal ansatte
-
2
2012 2018
- Stiftet
- 1 Jan 2012
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- restauration samt handel og industri
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-01-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34203202 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hedelundvej 2, 6840 Oksbøl
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,10
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-148,1%
▲ 14,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
155,8%
▲ 155,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 157.705 | 124.454 | 117.558 | 88.749 | 209.196 |
| Resultat før skat | 38.811 | -69.574 | -101.887 | -114.146 | -9.527 |
| Årets resultat | 38.811 | -69.574 | -101.887 | -114.146 | -9.527 |
| Egenkapital | -167.105 | -205.916 | -136.342 | -34.454 | 79.693 |
| Aktiver i alt | 112.818 | 127.065 | 92.757 | 197.464 | 198.922 |
| Omsætningsaktiver | 28.818 | 43.065 | 8.757 | 54.516 | 60.845 |
| Kortfristet gæld | 279.923 | 332.981 | 229.099 | 231.918 | 119.229 |
| Gæld i alt | 279.923 | 332.981 | 229.099 | 231.918 | 119.229 |
| Soliditetsgrad | -148.1% | -162.1% | -147% | -17.4% | 40.1% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Guichi Luo Siden 1 Jan 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Guichi Luo Siden 31 Jan 2018Direktør
Produktionsenheder
1L&C ApS
P-nr. 1017379506
Hedelundvej 2, 6840 Oksbøl
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 2 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -69.574 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -101.887 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -114.146 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -9.527 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -15.429 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: L&C ApS (CVR 34203202)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restauration, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.