HL Konstruktion ApS
CVR 34 35 33 44 · Skive · Maleraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
HL Konstruktion ApS har CVR-nummer 34353344. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maleraktiviteter (branchekode 433410). Adresse: Ågade 16, 3., 7800 Skive. Stiftet: 23. februar 2012. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -72 kr., årets resultat -13.591 kr., egenkapital -86.220 kr., aktiver i alt 0 kr. Årets resultat på -13.591 kr. er lavere end hos 76 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HL Konstruktion ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maleraktiviteter (433410)
- Adresse
- Ågade 16, 3., 7800 Skive
- Kommune
- SKIVE
- Telefon
- 50164165
- mail@hlkon.dk
- Hjemmeside
- hlkon.dk
- Stiftet
- 23 Feb 2012
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- udføre maleropgaver for kundevirksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-04-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34353344 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ågade 16, 3., 7800 Skive
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: hlkon.dk Hjemmeside https://hlkon.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (25. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Vækst i resultat
-597,0%
▼ 597,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1330 virksomheder i «Maleraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -72 | -2.500 | -200 | -2.820 | -2.700 |
| Resultat før skat | -72 | — | -200 | -2.821 | -2.701 |
| Årets resultat | -13.591 | -1.950 | 12.769 | -2.821 | -2.701 |
| Egenkapital | -86.220 | -72.629 | -70.679 | -83.448 | -80.627 |
| Aktiver i alt | 0 | 13.591 | 13.041 | 72 | 73 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 13.591 | 13.041 | 72 | 73 |
| Kortfristet gæld | 86.220 | 86.220 | 83.720 | 83.520 | 80.700 |
| Gæld i alt | 86.220 | 86.220 | 83.720 | 83.520 | 80.700 |
| Soliditetsgrad | — | -534.4% | -542% | -115900% | -110447.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kevin Villadsen Lüthje Dybdahl Siden 25 Jun 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Kevin Villadsen Lüthje Dybdahl Siden 4 Jul 2024Direktør
Produktionsenheder
1HL Konstruktion ApS
P-nr. 1017503460
Ågade 16, 3., 7800 Skive
Maleraktiviteter (433410)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -16.030 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -145.691 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -150.244 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -111.741 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -19.879 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HL Konstruktion ApS (CVR 34353344)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kundevirksomheder, maleropgaver, maleraktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.