Anbu Holding ApS
CVR 34 46 79 27 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Anbu Holding ApS har CVR-nummer 34467927. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Godthåbsvej 5, 7100 Vejle. Stiftet: 27. marts 2012. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -30.000 kr., årets resultat 14.574.000 kr., egenkapital 107.541.000 kr., aktiver i alt 108.156.000 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 14.574.000 kr. er højere end hos 98 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Anbu Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Godthåbsvej 5, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 27 Mar 2012
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- handel og finansiering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-06-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34467927 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 6488IQHOOW1060257Z72
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Godthåbsvej 5, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,6%
▲ 1,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
50,44
▼ 41,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▼ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
30,2%
▲ 30,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -30.000 | -40.000 | -40.000 | -20.000 | -24.000 |
| Resultat før skat | 14.702.000 | 11.369.000 | 11.184.000 | 10.847.000 | 21.585.000 |
| Årets resultat | 14.574.000 | 11.197.000 | 11.099.000 | 10.826.000 | 21.595.000 |
| Egenkapital | 107.541.000 | 95.717.000 | 87.019.000 | 79.321.000 | 76.311.000 |
| Aktiver i alt | 108.156.000 | 95.980.000 | 87.268.000 | 79.532.000 | 76.477.000 |
| Omsætningsaktiver | 31.023.000 | 24.122.000 | 24.715.000 | — | — |
| Kortfristet gæld | 615.000 | 263.000 | 249.000 | 211.000 | 166.000 |
| Gæld i alt | 615.000 | 263.000 | 249.000 | 211.000 | 166.000 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 99.7% | 99.7% | 99.7% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Andreas Hartvig Buhl Siden 28 Mar 2012100% Ejer
Ledelse
1-
Andreas Hartvig Buhl Siden 27 Mar 2012Direktør
Produktionsenheder
1Anbu Holding ApS
P-nr. 1017576999
Godthåbsvej 5, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 19.101.337 DKK | 4.202.286 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 18.940.442 DKK | 4.166.888 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 17.823.258 DKK | 3.921.104 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 37.408.976 DKK | 8.229.958 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 28.832.290 DKK | 6.343.084 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Anbu Holding ApS (CVR 34467927)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver finansiering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.