FLEMMING OLESEN HOLDING 2012 ApS
CVR 34 61 92 47 · Hemmet · Gennemførelse af byggeprojekter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
FLEMMING OLESEN HOLDING 2012 ApS har CVR-nummer 34619247. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Gennemførelse af byggeprojekter (branchekode 681200). Adresse: Toftegårdsvej 2, 6893 Hemmet. Stiftet: 16. juli 2012. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -15.887 kr., årets resultat 469.443 kr., egenkapital 105.221 kr., aktiver i alt 2.839.226 kr. Soliditetsgraden på 3,7 % er lavere end hos 68 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 469.443 kr. er højere end hos 77 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som FLEMMING OLESEN HOLDING 2012 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Adresse
- Toftegårdsvej 2, 6893 Hemmet
- Kommune
- RINGKØBING-SKJERN
- Stiftet
- 16 Jul 2012
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- investere i kapitalandele i datterselskaber samt anden investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2012-07-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34619247 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Toftegårdsvej 2, 6893 Hemmet
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
446,1%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,48
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
3,7%
▲ 19,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
166,1%
▲ 166,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1911 virksomheder i «Gennemførelse af byggeprojekter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.887 | 312.383 | — | -13.023 | -7.955 |
| Resultat før skat | 469.443 | -677.007 | 147.658 | -4.695.229 | 1.237.036 |
| Årets resultat | 469.443 | -710.733 | 147.658 | -4.695.229 | 1.237.049 |
| Egenkapital | 105.221 | -364.222 | 468.511 | 320.853 | 6.016.082 |
| Aktiver i alt | 2.839.226 | 2.265.708 | 1.450.259 | 1.168.650 | 6.022.082 |
| Omsætningsaktiver | 1.308.914 | 1.897.030 | 945.000 | 1.043.650 | 1.496.015 |
| Kortfristet gæld | 2.734.005 | 2.629.930 | 981.748 | 847.797 | 6.000 |
| Gæld i alt | 2.734.005 | 2.629.930 | 981.748 | 847.797 | 6.000 |
| Soliditetsgrad | 3.7% | -16.1% | 32.3% | 27.5% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Flemming Olesen Siden 19 Jul 2012100% Ejer
Ledelse
1-
Flemming Olesen Siden 16 Jul 2012Direktør
Produktionsenheder
1FLEMMING OLESEN HOLDING 2012 ApS
P-nr. 1017816949
Toftegårdsvej 2, 6893 Hemmet
Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 153.333 DKK | 33.726 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -84.006 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -28.018 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -10.860 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 1.079.759 DKK | 237.534 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FLEMMING OLESEN HOLDING 2012 ApS (CVR 34619247)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver byggeprojekter, gennemførelse, investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.