Hametner Proteins 2 Holding ApS
CVR 35 25 69 38 · Thyborøn · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Hametner Proteins 2 Holding ApS har CVR-nummer 35256938. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Havnegade 26, 1., 7680 Thyborøn. Stiftet: 28. maj 2013. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 65.236 kr., egenkapital 813.884 kr., aktiver i alt 813.884 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 65.236 kr. er højere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Hametner Proteins 2 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Havnegade 26, 1., 7680 Thyborøn
- Kommune
- LEMVIG
- Stiftet
- 28 May 2013
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- investeringsvirksomhed, herunder at fungere som holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-01-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35256938 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Havnegade 26, 1., 7680 Thyborøn
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,0%
▲ 15,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
215,1%
▲ 215,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | — | -56.672 | -37.287 | 784.727 | 39.192 |
| Årets resultat | 65.236 | -56.672 | -37.287 | 784.727 | 39.192 |
| Egenkapital | 813.884 | 748.648 | 805.320 | 842.607 | 57.880 |
| Aktiver i alt | 813.884 | 748.648 | 805.320 | 842.607 | 57.880 |
| Omsætningsaktiver | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristet gæld | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Gæld i alt | 813.884 | 748.648 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
John-Anker Hametner Larsen Siden 13 Aug 2015100% Ejer
Ledelse
1-
John-Anker Hametner Larsen Siden 19 Jan 2016Direktør
Produktionsenheder
1Hametner Proteins 2 Holding ApS
P-nr. 1018552279
Havnegade 26, 1., 7680 Thyborøn
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -15.507 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.785 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 982.871 DKK | 216.216 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -108.221 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hametner Proteins 2 Holding ApS (CVR 35256938)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.