LUI INVEST ApS
CVR 35 47 15 10 · Vejen · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LUI INVEST ApS har CVR-nummer 35471510. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vestermarksvej 7, 6600 Vejen. Stiftet: 5. september 2013. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 156.242 kr., årets resultat 384.106 kr., egenkapital 3.095.388 kr., aktiver i alt 3.590.233 kr. Soliditetsgraden på 86,2 % er lavere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 384.106 kr. er højere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 4 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LUI INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vestermarksvej 7, 6600 Vejen
- Kommune
- VEJEN
- Stiftet
- 5 Sep 2013
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre virksomheder samt anden formuepleje
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-04-03
- Sekundære brancher
- Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til events (773990)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35471510 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vestermarksvej 7, 6600 Vejen
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,4%
▲ 10,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,37
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
86,2%
▼ 7,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
546,8%
▲ 546,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 156.242 | 162.542 | 170.842 | 293.425 | 31.698 |
| Resultat før skat | 384.850 | 86.197 | 385.790 | 581.066 | 320.319 |
| Årets resultat | 384.106 | 59.390 | 364.067 | 529.602 | 320.192 |
| Egenkapital | 3.095.388 | 2.711.282 | 2.651.891 | 2.287.825 | 1.758.222 |
| Aktiver i alt | 3.590.233 | 2.903.321 | 2.956.025 | 2.606.600 | 2.220.185 |
| Omsætningsaktiver | 625.820 | 264.301 | 284.627 | 286.809 | 288.482 |
| Kortfristet gæld | 458.319 | 136.743 | 235.693 | 265.853 | 424.183 |
| Gæld i alt | 458.319 | 136.743 | 235.693 | 265.853 | 424.183 |
| Soliditetsgrad | 86.2% | 93.4% | 89.7% | 87.8% | 79.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Hanne Højsager Siden 5 Sep 2013100% Ejer
Ledelse
1-
Hanne Højsager Siden 8 Nov 2024Direktør
Produktionsenheder
1LUI INVEST ApS
P-nr. 1018740059
Vestermarksvej 7, 6600 Vejen
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 161.000 DKK | 35.420 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 320.803 DKK | 70.576 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 634.141 DKK | 139.502 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 311.579 DKK | 68.530 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 197.899 DKK | 43.516 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LUI INVEST ApS (CVR 35471510)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bortset, materielle, materiel.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.