THE HOLDING HAND ApS
CVR 35 80 87 44 · Farum · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
THE HOLDING HAND ApS har CVR-nummer 35808744. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Fuglsangpark 2, 3520 Farum. Stiftet: 17. marts 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -2.500 kr., årets resultat -2.500 kr., egenkapital 114.856 kr., aktiver i alt 114.856 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -2.500 kr. er lavere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som THE HOLDING HAND ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Fuglsangpark 2, 3520 Farum
- Kommune
- FURESØ
- Stiftet
- 17 Mar 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter, formueforvaltning og anden formuepleje og hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-03-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35808744 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fuglsangpark 2, 3520 Farum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2,2%
▼ 7,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-113,2%
▼ 113,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.500 | -2.500 | -2.500 | -2.500 | -2.500 |
| Resultat før skat | -2.500 | 24.290 | -2.500 | 141.752 | 44.885 |
| Årets resultat | -2.500 | 18.947 | -2.500 | 141.752 | 44.885 |
| Egenkapital | 114.856 | 346.129 | 506.417 | 528.841 | 434.589 |
| Aktiver i alt | 114.856 | 346.129 | 508.917 | 581.341 | 437.089 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | 3.000 | 3.000 |
| Kortfristet gæld | — | — | 2.500 | 52.500 | 2.500 |
| Gæld i alt | 114.856 | 346.129 | 2.500 | 52.500 | 2.500 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 99.5% | 91% | 99.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Katja Kunimori Hollnagel Siden 17 Mar 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Katja Kunimori Hollnagel Siden 17 Mar 2014Direktør
Produktionsenheder
1THE HOLDING HAND ApS
P-nr. 1019235005
Fuglsangpark 2, 3520 Farum
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 31.846 DKK | 6.996 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -13.300 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 139.252 DKK | 30.624 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 58.250 DKK | 12.804 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 266.366 DKK | 58.586 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: THE HOLDING HAND ApS (CVR 35808744)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.