L2 HOLDING ApS
CVR 35 85 00 66 · Vanløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
L2 HOLDING ApS har CVR-nummer 35850066. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tryggevældevej 36, 2720 Vanløse. Stiftet: 1. maj 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -2.663 kr., årets resultat 5.942 kr., egenkapital 72.084 kr., aktiver i alt 74.584 kr. Soliditetsgraden på 96,6 % er højere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 5.942 kr. er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som L2 HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tryggevældevej 36, 2720 Vanløse
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 1 May 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter og hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-05-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35850066 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tryggevældevej 36, 2720 Vanløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,2%
▲ 27,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
18,74
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,6%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
146,1%
▲ 146,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.663 | -4.220 | -1.563 | -1.250 | — |
| Resultat før skat | 5.459 | -13.855 | 27.288 | 46.656 | 48.495 |
| Årets resultat | 5.942 | -12.903 | 27.760 | 46.765 | 48.677 |
| Egenkapital | 72.084 | 66.142 | 79.045 | 107.284 | 180.520 |
| Aktiver i alt | 74.584 | 68.642 | 81.545 | 111.104 | 185.003 |
| Omsætningsaktiver | 46.845 | 48.445 | 51.484 | 111.003 | 83.565 |
| Kortfristet gæld | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 3.820 | 4.483 |
| Gæld i alt | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 3.820 | 4.483 |
| Soliditetsgrad | 96.6% | 96.4% | 96.9% | 96.6% | 97.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Lars Enghøj Dai Hansen Siden 1 May 201450% Ejer
-
Lasse Estrup Abildgaard Christensen Siden 1 May 201450% Ejer
Ledelse
2-
Lars Enghøj Dai Hansen Siden 1 May 2014Direktør
-
Lasse Estrup Abildgaard Christensen Siden 1 May 2014Direktør
Produktionsenheder
1L2 HOLDING ApS
P-nr. 1019384019
Tryggevældevej 36, 2720 Vanløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -16.866 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 35.813 DKK | 7.876 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 60.429 DKK | 13.288 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 62.465 DKK | 13.728 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 88.649 DKK | 19.492 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: L2 HOLDING ApS (CVR 35850066)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.