CEMACL HOLDING ApS
CVR 36 03 30 61 · Farum · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
CEMACL HOLDING ApS har CVR-nummer 36033061. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ellegårdspark 83, 3520 Farum. Stiftet: 2. juli 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.348 kr., årets resultat -1.037.517 kr., egenkapital -1.058.457 kr., aktiver i alt 200.005 kr. Soliditetsgraden på -529,2 % er lavere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.037.517 kr. er lavere end hos 96 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CEMACL HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ellegårdspark 83, 3520 Farum
- Kommune
- FURESØ
- Stiftet
- 2 Jul 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- stifte og sælge aktieselskaber og anpartsselskaber, samt foretage investering og finansiering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-07-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36033061 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ellegårdspark 83, 3520 Farum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,16
▼ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-529,2%
▼ 527,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-6.068,6%
▼ 6.068,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.348 | -4.477 | -4.475 | -3.125 | -2.875 |
| Resultat før skat | -1.033.117 | — | — | — | — |
| Årets resultat | -1.037.517 | 17.383 | 15.913 | -109.895 | -2.875 |
| Egenkapital | -1.058.457 | -20.940 | -38.323 | -54.236 | 55.659 |
| Aktiver i alt | 200.005 | 1.227.718 | 951.860 | 931.472 | 438.223 |
| Omsætningsaktiver | 200.005 | 1.096.251 | 820.393 | 800.005 | — |
| Kortfristet gæld | 1.258.462 | 1.248.658 | 990.183 | 985.708 | 382.564 |
| Gæld i alt | 1.258.462 | 1.248.658 | 990.183 | 985.708 | 382.564 |
| Soliditetsgrad | -529.2% | -1.7% | -4% | -5.8% | 12.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Preben Rasmussen Siden 2 Jul 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Preben Rasmussen Siden 2 Jul 2014Direktør
Produktionsenheder
1CEMACL HOLDING ApS
P-nr. 1019528266
Ellegårdspark 83, 3520 Farum
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -859.552 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -451.637 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -263.173 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CEMACL HOLDING ApS (CVR 36033061)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktieselskaber, stifte, anpartsselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.