CLT HOLDING VEJEN ApS
CVR 36 48 37 41 · Vejen · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
CLT HOLDING VEJEN ApS har CVR-nummer 36483741. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Håndværkervej 4, 6600 Vejen. Stiftet: 5. januar 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 353.858 kr., egenkapital -15.944 kr., aktiver i alt 815.479 kr. Soliditetsgraden på -2,0 % er lavere end hos 90 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 353.858 kr. er højere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CLT HOLDING VEJEN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Håndværkervej 4, 6600 Vejen
- Kommune
- VEJEN
- Stiftet
- 5 Jan 2015
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i helt eller delvist ejede datterselskaber samt investering i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36483741 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Håndværkervej 4, 6600 Vejen
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,13
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-2,0%
▲ 84,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
67,2%
▲ 67,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | 0 | -5.375 | -7.312 |
| Resultat før skat | 281.013 | 211.661 | 106.867 | -33.257 | -33.826 |
| Årets resultat | 353.858 | 211.661 | 106.867 | -33.257 | -33.826 |
| Egenkapital | -15.944 | -369.802 | -581.463 | -688.330 | -655.073 |
| Aktiver i alt | 815.479 | 425.932 | 179.039 | 38.262 | 38.554 |
| Omsætningsaktiver | 111.255 | 38.374 | 38.278 | 38.262 | 38.554 |
| Kortfristet gæld | 831.423 | 795.734 | 760.502 | 726.592 | 693.627 |
| Gæld i alt | 831.423 | 795.734 | 760.502 | 726.592 | 693.627 |
| Soliditetsgrad | -2% | -86.8% | -324.8% | -1799% | -1699.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Claus Lundgaard Siden 5 Jan 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Claus Lundgaard Siden 5 Jan 2015Direktør
Produktionsenheder
1CLT HOLDING VEJEN ApS
P-nr. 1020042237
Håndværkervej 4, 6600 Vejen
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -35.136 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -33.894 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -33.257 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -33.826 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CLT HOLDING VEJEN ApS (CVR 36483741)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejede, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.